Uczniowie oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w wycieczce  do Centrum Edukacji Lotniczej w porcie lotniczym im. Jana Pawła II w Balicach.

balicw_1
 

Młodzież uczestniczyła w warsztatach, podczas których obejrzała film prezentujący zawody wykonywane na terenie portu lotniczego, poznała procedury dotyczące odprawy pasażerów, kontroli ruchu na płycie lotniska, obsługi pasażerów i ochrony lotniska. Uczniowie zwiedzili terminal, rozmawiając z pracownikami poszczególnych stanowisk obsługi naziemnej. Dzięki symulatorom mogli wczuć się przez chwilę w rolę pilota za sterami samolotu lub „ marszałka”, czyli osoby, która na płycie lotniska ma za zadanie bezpiecznie doprowadzić samolot do miejsca postojowego. Każdy uczeń mógł samodzielnie wydrukować pamiątkową kartę pokładową do dowolnie wybranego miejsca w świecie i porozmawiać z uroczym robotem pracującym na lotnisku w Balicach.

Wycieczka została zorganizowana przez panią Katarzynę Płachtę w ramach zajęć doradztwa zawodowego w celu poszerzenia wiadomości o zawodach.