1_2
 Więcej zdjęć w galerii.

W ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości my - uczniowie klasy 4D odbyliśmy lekcję historii w terenie. Swoje zwiedzanie zaczęliśmy od odwiedzin dawnych koszar wojskowych, czyli miejsca gdzie teraz znajduje się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

Po krótkim zarysie historycznym przedstawionym przez naszą panią wychowawczynię przeszliśmy pod budynek dawnej Szkoły żeńskiej, w której już od lat mieści się Poczta Polska. Następnie opowiedziano nam o organizacji "Sokoła" i o wpływie jaki miała  na odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Wspomniano również o innym organizacjach paramilitarnych, których członkowie wstąpili do Legionów Polskich i walczyli za naszą niepodległość.  Potem przeszliśmy pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie zapaliliśmy znicza i wysłuchaliśmy kilka kolejnych faktów historycznych dotyczących naszego miasta Tarnowa. Kolejnym i zarazem ostatnim punktem naszej wyprawy był Ratusz i nowo odsłonięty pomnik Tadeusza Tertila. W drodze powrotnej zwróciliśmy uwagę na wszystkie akcenty biało-czerwone, w jakie pięknie przybrano miasto.