W piątek 4 stycznia 2019 roku obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły.  Z tej okazji przedstawiono nam prezentację dotyczącą biografii wybitnego aktora teatralnego i filmowego, a także reżysera - Stefana Jaracza. Dowiedzieliśmy się, kim był, jak kształtowało się jego dzieciństwo, a także z czego zasłynął już jako dorosły człowiek.  Oglądaliśmy również zdjęcia założonego przez Stefana Jaracza i działającego do dziś Teatru Ateneum w Warszawie, a także kilku innych teatrów noszących imię naszego patrona.  Wątki biograficzne zawarte w prezentacji dopełniały ujęcia ze spektaklów, w których grał Stefan Jaracz. Nieobce zatem są nam informacje, kiedy i gdzie urodził się Stefan Jaracz, jaki był jego związek z naszą szkołą.  Wiemy również, gdzie jest pochowany, w jakie role się wcielał i za co był doceniany przez krytyków. Zapraszamy do oglądnięcia prezentacji.