s14 konks14 DODR1s14 PLEK1s14 KAL1s14 REK1s14 EDUNET1s14 KO1

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie uczniów klas 8 szkół podstawowych i oraz klas 3 oddziałów gimnazjalnych!

Jak zapewne Państwo wiedzą, w szkole, do której uczęszcza Państwa dziecko, funkcjonuje Szkolny Punkt Informacji i Kariery, dający uczniom możliwość skorzystania z zajęć grupowych i konsultacji indywidualnych z profesjonalnym doradcą zawodowym w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

Ponieważ uczniowie podejmują decyzje o wyborze dalszej ścieżki kształcenia przy wsparciu swoich rodziców i opiekunów, chcielibyśmy zaprosić również Państwa na specjalne warsztaty dla opiekunów, podczas których mowa będzie o tym, jak wybierać szkołę i ścieżkę zawodową dzieci, jak wspierać je w decyzjach.

Realizacja ok. 1,5-godzinnych warsztatów planowana jest dnia 22 marca (piątek) i/lub dnia 23 marca (sobota) w przedziale godzinowym między 10:00 a 13:00, podczas Festiwalu Zawodów. Oprócz udziału w warsztatach będą Państwo mieli możliwość zwiedzić ekspozycję Festiwalu, gdzie na ok. 130 stoiskach prezentowane będą zawody i szkoły z 7 branż: turystyczno-gastronomicznej, budowlanej, usługowej, elektryczno-elektronicznej, mechanicznej i górniczo-hutniczej, rolniczo-leśnej z ochroną środowiska, medyczno-społecznej oraz służby mundurowe.

Festiwal Zawodów odbywa się w Krakowie przy ul. Galicyjskiej 9 w dniach 21-23 marca 2019. Wstęp na warsztaty dla rodziców/opiekunów jest bezpłatny, podobnie wstęp na Festiwal Zawodów, który jest bezpłatny zarówno dla uczniów, jaki i dla opiekunów oraz dla wszystkich zwiedzających.  

Organizacja wydarzenia zależy od liczby chętnych rodziców/opiekunów. Bardzo prosimy Państwa o przekazanie wstępnej informacji, czy byliby Państwo zainteresowani udziałem w tego typu wydarzeniu, a jeśli tak – czy w dzień roboczy czy w sobotę.

Marta Kijak-Hałasik

Podinspektor Zespół ds. Promocji i Informacji tel.: +48 12 61 60 745

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego ul. Os. Teatralne 4a, 31-945 Kraków, tel.: +48 12 63 03 700 fax: +48 12 63 03 701 Adres korespondencyjny: ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków www.malopolska.pl fb.com/lubiemalopolske

W dniach 31.01 – 1.02.2019 i 08 – 09.02.2019   uczniowie naszej szkoły jako wolontariusz ponownie wzięli udział w zbiórkach Fundacji „Promień Nadziei”. Koordynatorem akcji był pan Tomasz Przygoda.

Uczniowie naszego gimnazjum, jak co roku, wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. 91 wolontariuszy kwestowało w niedzielę  13 stycznia 2018 roku.  Wszystkim wolontariuszom WIELKIE SERDUCHO za poświęcony czas . Opiekunem był pan Tomasz Przygoda.

sportowe sukcesy_4
 

W ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie klas starszych wyjeżdżają na lodowisko. Zajęcia te są atrakcyjną i zdrową alternatywą zajęć w sali gimnastycznej.

 

sportowe sukcesy_2
 

Nasza szkoła zajęła II miejsce w Tarnowskim Współzawodnictwie Sportowym - Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2002 - 2004) w roku szkolnym 2017/2018. Podczas uroczystego podsumowania sportowej rywalizacji w roku minionym szkoła otrzymała puchar i dyplom.

Gratulujemy!!!

sportowe sukcesy_1
sportowe sukcesy_3
 

W Mistrzostwach Tarnowa w piłce siatkowej dziewcząt w rocznikach 2003 - 2005 (Igrzyska Młodzieży Szkolnej), drużyna  dziewcząt w składzie: Aleksandra Pokora, Aleksandra Kawa, Martyna Szanduła, Natalia Szponder, Martyna Więcek, Anna Czerny, Karolina Ból, Alekeksandra Habel, MagdalenaCiochoń, Dominika SzumlańskaJulia Boda, Oliwia Mękal, Patrycja Duda zajęły I miejsce.

 

II miejsce  w Mistrzostwach Tarnowa w pływaniu stylem motylkowym zajęła Wanessa Cierpich.

Gratulujemy!!!

 MIESIĄC  KWOTA
luty 61,00 zł

 


W ramach zajęć doradztwa zawodowego, dnia 10 stycznia 2019 roku, grupa uczniów z klas III gimnazjum i klas VIII wzięła udział w wycieczce do atelier fotograficznego "Margot" w Tarnowie. Uczniowie poznali warunki pracy fotografa, sprzęt, który stanowi jego warsztat pracy, metody edycji i obróbki zdjęć. Dowiedzieli się, jakie predyspozycje i wiedza są niezbędne do wykonywania zawodu fotografa, jak wygląda ścieżka edukacyjna, specyfika i różnorodność tego zawodu oraz zawodów pokrewnych.

W piątek 4 stycznia 2019 roku obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły.  Z tej okazji przedstawiono nam prezentację dotyczącą biografii wybitnego aktora teatralnego i filmowego, a także reżysera - Stefana Jaracza. Dowiedzieliśmy się, kim był, jak kształtowało się jego dzieciństwo, a także z czego zasłynął już jako dorosły człowiek.  Oglądaliśmy również zdjęcia założonego przez Stefana Jaracza i działającego do dziś Teatru Ateneum w Warszawie, a także kilku innych teatrów noszących imię naszego patrona.  Wątki biograficzne zawarte w prezentacji dopełniały ujęcia ze spektaklów, w których grał Stefan Jaracz. Nieobce zatem są nam informacje, kiedy i gdzie urodził się Stefan Jaracz, jaki był jego związek z naszą szkołą.  Wiemy również, gdzie jest pochowany, w jakie role się wcielał i za co był doceniany przez krytyków. Zapraszamy do oglądnięcia prezentacji.

Wolontariusze z Szkoły Podstawowej Nr 14, XVI LO i Szkoły Podstawowej nr 24 w Tarnowie, przez kilkanaście dni pracowali, przygotowując paczki, jednocześnie kwestując i zbierając potrzebne artykuły spożywcze. W piątek 21 grudnia wyżej wymienieni organizatorzy zawieźli z Tarnowa do Krakowa rekordową ilość - 135 pełnych paczek, ale to jeszcze nie koniec akcji, która jeszcze trwa... Na akcję RODACY BOHATEROM - koordynowaną w Tarnowie przez Joannę i Tomasza Przygodów wraz z XVI LO im. Armii Krajowej oraz Szkołą Podstawową Nr 14 i 24 odpowiedziały: • Przedszkola Nr 1 ,6, 15, 19, 24, 33 w Tarnowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jadownikach, • Szkoła Podstawowa Nr 20 w Tarnowie, Zespół Niepublicznych Niepłatnych Szkół w Tarnowie ul. Błotna, Szkoła Podstawowa w Joninach, Odporyszowie, Rzepienniku Marciszewskim, Brzozówce, Machowej, Ryglicach, Łękawicy, Rutce, Szkoła Podstawowa nr 1 w Jadownikach, • X IV , XVI LO w Tarnowie, ZSOiT w Tarnowie, CKZiU w Tarnowie, • Uniwersytet Trzeciego Wieku przy PWSZ w Tarnowie, • Firmy: Castorama, Auchan, MEGAel i Drukarnia F4 • Proboszcz  Parafii Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie  oraz osoby prywatne. Dziękujemy uczniom Zespołu Niepublicznych Niepłatnych Szkół w Tarnowie ul. Błotna, Szkoły Podstawowej Nr 24 i pani Annie Halskiej za piękne własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz pani Agnieszce Szajer i panu Sebastianowi Królowi - Łęgowskiemu z Fundacji Pracownia Kreatywna, którzy przywieźli do nas kartki i stroiki wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Tarnowie.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, uczniom i wychowawcom, którzy wsparli akcję w naszej szkole.

Dnia 10 stycznia 2019 r. z powodu braku dopływu wody zajęcia lekcyjne począwszy od lekcji 1 będą trwać 30 minut i odbędą się według poniższego harmonogramu:

1. 8.00-8.30

2. 8.35-9.05

3. 9.10-9.40

4. 9.45-10.15

5. 10.20-10.50

6. 10.55-11.25

7. 11.30-12.00

8. 12.05-12.35

Świetlica szkolna otwarta będzie do godz.16.00

 

Zebranie z Rodzicami w tym dniu zostaje odwołane i przeniesione na dzień 31 stycznia 2019 r. godz. 17.00.

W grudniu wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w zbiórkach na rzecz Fundacji „Promień Nadziei” i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami  – oddział Tarnów. Koordynatorem obu akcji był pan Tomasz Przygoda.

Dnia 21 grudnia 2018 roku opiekun szkolnego wolontariatu Tomasz Przygoda i Anna Cetnar uczestniczyli w Wigilii zorganizowanej przez Światowy Związek Żołnierzy AK i Stowarzyszenie Odra – Niemen w Krakowie. Była modlitwa, życzenia połączone z dzieleniem się opłatkiem,  kolędowanie oraz symboliczne potrawy wigilijne.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce na rzecz Małych Pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu przez SU oraz wolontariat szkolny. Koordynatorem był pan Tomasz Przygoda.

sportowe sukcesy_1
sportowe sukcesy_3
 

W Mistrzostwach Tarnowa w piłce siatkowej dziewcząt w rocznikach 2003 - 2005 (Igrzyska Młodzieży Szkolnej), drużyna  dziewcząt w składzie: Aleksandra Pokora, Aleksandra Kawa, Martyna Szanduła, Natalia Szponder, Martyna Więcek, Anna Czerny, Karolina Ból, Alekeksandra Habel, MagdalenaCiochoń, Dominika SzumlańskaJulia Boda, Oliwia Mękal, Patrycja Duda zajęły I miejsce.

 II miejsce  w Mistrzostwach Tarnowa w pływaniu stylem motylkowym zajęła Wanessa Cierpich.

Gratulujemy!!!

Dnia 11.12.2018 grupa uczniów klas III b gimnazjum oraz VIII b i VIII c wzięła udział w wycieczce zawodoznawczej do ATB TAMEL Spółka Akcyjna w Tarnowie zorganizowanej w ramach doradztwa zawodowego.

Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska procesowi produkcji silników wytwarzanych w tym przedsiębiorstwie, poznać poszczególne stanowiska pracy a także kwalifikacje i predyspozycje potrzebne pracownikom tam zatrudnionym.

Została im również przedstawiona aktualna oferta kształcenia i zdobycia kwalifikacji w zawodach : operator obrabiarek skrawających, elektryk, mechanik, na potrzeby tego zakładu pracy.