s14 konks14 DODR1s14 PLEK1s14 KAL1s14 REK1s14 EDUNET1s14 KO1

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 im. Stefana Jaracza w Tarnowie informuje, że w dniu 06 czerwca 2019r./czwartek/ o godz. 17,00 odbędzie się zebranie rodziców uczniów przyszłych klas I w jadalni szkolnej.

1_1
 Więcej zdjęć w galerii.

W dniach 28-29 maja 2019 r. uczniowie klas VIIa i VIIb przebywali na wycieczce krajoznawczej na Ziemi Lubelskiej. Pierwszego dnia zwiedzali Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolasie, ruiny zamku Firlejów oraz dwór szlachecki w Janowcu nad Wisłą, a na koniec podziwiali atrakcje Kazimierza Dolnego. W drugim dniu kilka godzin poświęcono na poznanie najpiękniejszych miejsc Lublina, na koniec z zachwytem podziwialiśmy wspaniałe wnętrza pałacu Zamojskich w Kozłówce.

PILNE!

Bardzo prosimy o wpłatę do 10 czerwca. Dziękujemy!

             MIESIĄC                         

 KWOTA

                

       CZERWIEC                

                  36,60 ZŁ                              

 

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole braliśmy udział w akademii.

PILNE!

Prosimy o wpłaty za m - c kwiecień w dniach 16. -17. 04

            30,50 złotych

Akademię wielkanocną przygotowały klasy II wraz z wychowawczyniami

 

Dzień Otwarty Szkoły

Dnia 4 kwietnia 2019 roku gościliśmy w naszej szkole rodziców i dzieci sześcioletnie z przedszkola

z okazji Dnia Otwartego Szkoły. Obecni byli również rodzice uczniów i nauczyciele. Pani dyrektor

Jadwiga Jachym powitała wszystkich gości , a szczególnie sześciolatki. Klasy II przygotowały

Galeria zdjęć -  zapraszamy do oglądania 

 MIESIĄC  KWOTA

czerwiec

36,60 zł

 

Bardzo prosimy o wpłatę do 10 czerwca. Dziękujemy!


Konkurs Pix2019 współorganizowany jest wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://pix.edu.pl.

sukcesy sportowe - szermierka_1
 

Daria Marcinkiewicz uczennica klasy 4a zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szermierczym w Skawinie.

Gratulujemy!!! 

sukcesy sportowe_1
sukcesy sportowe_2
 

W Mistrzostwach Tarnowa w piłce ręcznej dziewcząt w kategorii Igrzyska Dzieci (rocznik 2006 i młodsi),nasza drużyna zajęła III miejsce.

Bardzo ładnie zaprezentowali się nasi chłopcy w Mistrzostwach Tarnowa Dzieci w drużynowym tenisie stołowym zdobywając srebrny medal.

Gratulujemy!!!

Dnia 28.02.2019 zostało zorganizowane wyjście zawodoznawcze do pracowni Izby Rzemieślniczej w Tarnowie przy ul. Kochanowskiego 32. Uczniowie klas III gimnazjum i klas VIII podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w warsztatach kulinarnych i mechanicznych.

W kuchni, pod okiem nauczycieli zawodu oraz uczniów klasy kucharzy szkoły branżowej I stopnia przyrządzali dania na bazie naleśników według czterech różnych przepisów, na słono i na słodko, by później wspólnie zasiąść do stołu w celu degustacji wykonanych dań.

W pracowni mechanicznej, instruktorzy pokazywali uczniom działanie urządzeń samochodowych, np. siły wybuchu poduszek pneumatycznych oraz kurtyny ochronnej w razie wypadku samochodowego, budowy i działania silnika spalinowego. Uczniowie dokonywali pomiarów z wykorzystaniem różnych narzędzi diagnostycznych.

Mamy nadzieję, że wyjście to pozwoliło przyglądnąć się prezentowanym zawodom oraz pomóc w wyborze dalszej ścieżki kształcenia i kariery zawodowej zainteresowanym uczniom.

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC

ul. Mokotowska 63 lok. 60

00-533 Warszawa

www.efc.edu.pl

+48 606 770 955

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 524-268-52-57 KRS 0000334007 REGON 141959124

Warszawa, luty 2019 r.

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC po raz dziewiąty organizuje rekrutację do swojego flagowego programu stypendialnego. Program Stypendialny Horyzonty to szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Oferuje wsparcie uczniom z całej Polski, którzy chcą zdobywać wiedzę i doświadczenia w dużym mieście i którzy chcą uczyć się, jednocześnie dbając o rozwój osobisty i zaangażowanie obywatelskie.

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie uczniów klas 8 szkół podstawowych i oraz klas 3 oddziałów gimnazjalnych!

Jak zapewne Państwo wiedzą, w szkole, do której uczęszcza Państwa dziecko, funkcjonuje Szkolny Punkt Informacji i Kariery, dający uczniom możliwość skorzystania z zajęć grupowych i konsultacji indywidualnych z profesjonalnym doradcą zawodowym w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

Ponieważ uczniowie podejmują decyzje o wyborze dalszej ścieżki kształcenia przy wsparciu swoich rodziców i opiekunów, chcielibyśmy zaprosić również Państwa na specjalne warsztaty dla opiekunów, podczas których mowa będzie o tym, jak wybierać szkołę i ścieżkę zawodową dzieci, jak wspierać je w decyzjach.

W dniach 31.01 – 1.02.2019 i 08 – 09.02.2019   uczniowie naszej szkoły jako wolontariusz ponownie wzięli udział w zbiórkach Fundacji „Promień Nadziei”. Koordynatorem akcji był pan Tomasz Przygoda.