s14 konks14 DODR1s14 PLEK1s14 KAL1s14 REK1s14 EDUNET1s14 KO1

Zachęcamy do przynoszenia zakrętek plastikowych dla  siedmiomiesięcznej Jagódki. Zbiórka ma na celu sfinansowanie rehabilitacji i leczenia. Nakrętki przynosimy do pana Przygody albo do pani Batko. Pokażmy wielkie „ serducho”, bo nic nas to nie kosztuje, a może pomóc.

100X100X100_1
 

100 zawodników X 100 metrów na 100 lecie Niepodległej - pod takim hasłem sportowcy rozpoczęli obchody tej ważnej rocznicy.

9 października o godzinie 9:30 reprezentacje klas pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego z transparentem i biało - czerwonymi flagami przemaszerowali na boisko "Iskry", aby wziąć udział w międzyklasowej rywalizacji sportowej. Zawodnicy rywalizowali w sztafecie 3 X 100m. Swoją postawą, zaangażowaniem godnie uczcili tę ważną dla wszystkich Polaków uroczystość. 

Wszystkim gratulujemy!!!

sztafetowe biegi przełajowe 2018_1
 

W Mistrzostwach Tarnowa w sztafetowych biegach przełajowych III miejsce zajęły dziewczęta rocznik 2006 - 2008.

Skład drużyny: Klaudia Brygider, Martyna Budzik, Dominika Cetera, Oliwia Mróz, Martyna Nowak, Kinga Obal, Weronika Stelmach, Aleksandra Tyksińska, Julia Wąż.

IV miejsce zajęli chłopcy rocznik 2006 - 2008, IV miejsce zajęły dziewczęta rocznik 2003 - 2005 

Gratulujemy!!!

 

W dniach 5 - 7 października przeprowadzono kolejną akcję z Fundacją „Promień Nadziei” z Krakowa. Zbiórka odbyła się w supermarkecie Auchan  w Tarnowie. Opiekunem i koordynatorem akcji jest pan Tomasz Przygoda.

 W dniach 5 -7 pździernka uczniowie naszej szkoły kwestowali w supermarkecie Auchan  na rzecz zwierząt w ramach zbiórki organizowanej przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział w Tarnowie. Opiekunami akcji są  Paulina Maślanka i Tomasz Przygoda.

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

DLA UCZNIÓW KLAS I – III SP NR 14 W TARNOWIE

„KOCHAM POLSKĘ – 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”

Pliki do pobrania:
Pobierz plik (SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY.pdf)SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY[ ][ ]

BIAŁA SZKOŁA 2018-2019 W MURZASICHLU

ORGANIZATOR : Szkoła Podstawowa Nr 14 w Tarnowie.

TERMIN : 25.02 – 02.03.2018 r.

"Biała Szkoła" to zajęcia dydaktyczno-sportowe łączące w sobie szereg dyscyplin: zajęcia edukacyjne, rekreacyjne,  narciarstwo, snowboard, geografia i kultura Tatr i Podhala, zajęcia artystyczne, tworzenie elektronicznego sprawozdania w formie prezentacji multimedialnych, galerii zdjęć i filmów.

Szczegóły w załączniku. ZAPRASZAMY!!!

Pliki do pobrania:
Pobierz plik (obóz narciarski- Murzasichle 2018.pdf)obóz narciarski- Murzasichle 2018.pdf[ ][ ]

We wrześniu wolontariusze naszej szkoły sprzedawali cegiełki na rzecz Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" z Gdyni. Zbiórka odbyła się na pomoc dla 15 - letniego Łukasza.

Opiekunami szkolnego wolontariatu są pani Paulina Maślanka i pan Tomasz Przygoda.

  1_2
Więcej zdjęć w galerii

Dnia 28 września  o godz. 9.45 odbyła się próbna ewakuacja w naszej szkole. Uczniowie pod opieką nauczycieli, wszyscy pracownicy po usłyszeniu sygnału alarmowego, zachowując środki ostrożności, opuścili budynek zgodnie z wyznaczonymi drogami ewakuacji i udali się na miejsce zbiórki przy ul. Woszczerowicza.  Akcja przebiegła sprawnie. Po odwołaniu alarmu uczniowie wrócili na lekcje.

 

Regulamin Szkolnego Konkursu Plastycznego

ORZEŁ BIAŁY”

Konkurs organizowany jest w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 25 września odbyły się wybory na Przewodniczącego SU w SP 14 w Tarnowie. Uczniowie oddawali swoje głosy na kandydatów. Komisja wyborcza  po podliczeniu głosów ogłosiła wyniki. W bieżącym roku szkolnym 2018/2019   w skład Zarządu SU  w SP 14 w Tarnowie weszli: 

Cierpich Wanessa – Przewodniczący SU

Boda Julia – zastępca Przewodniczącego SU

Duda Patrycja – członek Zarządu SU

Łabno Milena –  członek Zarządu SU

Opiekunami SU są pani Katarzyna Kołosowska i pan Tomasz Przygoda.

20 września rozpoczęła się kampania wyborcza na Przewodniczącego SU. Kandydaci  mieli przygotować swoją prezentację w formie plakatów, które wisiały na korytarzach w szkole. 24 września w sali gimnastycznej uczniowie wzięli  udział w mitingu wyborczym kończącym kampanię wyborczą  na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 14 w Tarnowie.  Uczniowie mogli się zapoznać z programami wyborczymi kandydatów, poznać ich osobiście i z nimi porozmawiać. Kandydaci zgłoszeni do wyborów:

1. Boda Julia

2. Cierpich Wanessa

3. Chranowski Mikołaj

4. Duda Patrycja

5. Gawara Bartłomiej

6. Jarek Jakub

7. Łabno Milena

8. Rydz Kacper

Opiekunami SU są pani Katarzyna Kołosowska i pan Tomasz Przygoda.

 

  1_14
 Więcej zdjęć w galerii.

21 września nasza szkoła wzięła udział w akcji "Sprzątania Świata". Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem zabrali się za generalne sprzątanie terenu wokół szkoły oraz pobliskiej okolicy. Nad przebiegiem akcji czuwała Pani Wicedyrektor Alicja Pawlak.

19 września klasy VII b i VII c wraz z opiekunami: panią Alicją Pawlak, panią Martą Jarmułą, panią Anną Piekarską Matuszek oraz pedagogiem szkolnym, panią Bernadetą Rodak wzięły udział w happeningu ulicami Tarnowa w ramach kampanii profilaktycznej z zakresu przeciwdziałania narkomanii i innym uzależnieniom „Tarnów mówi NIE – II Tarnowski Dzień Profilaktyki Uzależnień.”

Uczniowie przygotowali kolorowe stroje, które miały symbolizować radosne, szczęśliwe dzieciństwo, miłość i ciepło najbliższych.

Przygotowali też plakaty z hasłami o tematyce antyuzależnieniowej, m. in. „ Narkotyki mam za wroga, bo to nie jest dobra droga”, „Używek unikaj, z miejsc, w których je biorą, znikaj”, „Narkotyki, dopalacze -   nie bierz ich, to trucizna bracie.”

Drużyna SP 14 na turnieju „Z pasją po zdrowie” II miejsce.