II etap Konkursu  Plastycznego ,,Obrazy pełne humoru" organizowanego przez Zespół Szkół Plastycznych.

1_2

W piątek 02.02.2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym podsumowaniu XII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Dzieckiem być…” pt. „Obrazy pełne humoru”, który odbył się w Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie.

WhatsApp Image 2023 12 12 at 08.51.21 m

Uczennica klasy 2a Liliana Krawiec 8 grudnia wzięła udział w Turnieju o Puchar Profesora Mariana Wieczystego i zajęła 1 miejsce w kategorii  Mini Formacja i 2 miejsce w  kategorii duet.

1_4

Sześcioro uczniów klasy VIII wystartowało w turnieju Tarnowskiej Ligii Debatanckiej. 7 grudnia w fundacji Allegoria odbyła się ich pierwsza międzyszkolna debata. Konkurując ze SP nr 10, błyskotliwie bronili tezy "Mowa niewerbalna mówi więcej o człowieku niż mowa werbalna". Grupa w składzie Krzysztof Spólnik, Karolina Martyka, Lena Gleisner, Oliwia Gdowska, Zofia Osada i Amelia Cierpich nie tylko wygrała i awansowała do kolejnego etapu, ale dodatkowo Karolina Martyka została najlepszym mówcą debaty. Trzymamy kciuki za kolejne zmagania!

WhatsApp Image 2023 11 29 at 20.30.53c

Uczennice klasy III b Maja Gębala i Lena Wąż zajęły I miejsce w Wojewódzkim Turnieju w Akrobatyce Sportowej "Akrobatyczne Talenty" w Leżajsku.

WhatsApp Image 2023 10 31 at 22.22.48 1

Uczennice z klasy 2a znowu na podium. Dziewczynki zdobyły 1 miejsce w  Pucharze Polski Cheerleaders w Busko Zdroju.

Serdecznie gratulujemy!

camera 1125874 1280

22 czerwca w siedzibie PTTK w Tarnowie rozstrzygnięto Konkurs Fotograficzno-Krajoznawczy "Zabytki Ziemi Tarnowskiej". Miło nam poinformować, że Aleksy Jarmuła z kl. 8d zajął I miejsce za zdjęcie przedstawiające Strażnicę kolejową nad Białą w Tarnowie, natomiast Daria Marcinkiewicz z kl. 8a - II miejsce za zdjęcie przedstawiające chrzcielnicę późnorenesansową z kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Otfinowie.
Dodatkowo Aleksy otrzymał wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
Gratulujemy!
1_3

Piotr Głowacki, uczeń klasy 2a znalazł się w gronie laureatów XXXII Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Wysoką lokatę - wyróżnienie, zdobył także uczeń klasy 2a Karol Blacha. Gratulacje!

1_4

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w dniu dzisiejszym z rąk Prezydenta Miasta Tarnowa, Romana Ciepieli, tytuł Prymusa otrzymała Gabriella Segesdy, uczennica klasy 8 d. Gabrysi bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

1_1

W dniu 19.06.2023 odbyło się podsumowanie Międzyszkolnej Tarnowskiej Ligii Strzeleckiej. Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce drużynowo uzyskując 3518 pkt. Natomiast indywidualnie I miejsce Zofia Cyganik i Krzysztof Szumowicz, III miejsce Julia Stańczyk i Grzegorz Kiwior w kat.PP. Krzysztof Spòlnik II miejsce w kat.KP.

1_3

Uczeń klasy 1a Wiktor Wojcieszko zajął  I miejsce w konkursie "MALOWANA CHATA" w kategorii dziecięcej i młodzieżowej organizowanym przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Serdecznie gratulujemy!

1_1

Z wielką radością informujemy, że po raz kolejny uczennice klasy 1a - Maja i Julia Pędrak oraz Izabela Toczek  wspięly się na wyżyny i zajęły pierwsze miejsce w Grand Prix Polski Cheerleaders w Tyczynie.

Natomiast uczennica klasy 3a - Lenka Pędrak zajęła takze 1 miejsce w Międzynarodowym Turnieju CHEERMANIA w Zabrzu oraz w Grand Prix Polski Cheerleaders w Tyczynie.

1_3

W dniu 13.06.2023r. przeprowadzony został w naszej szkole konkurs na najzdrowsze śniadanie. Pod uwagę brane była wiedza, wartości odżywcze, estetyka pracy. I miejsce zajęła Daria Marcinkiewicz z kl. 8a oraz Kacper Mróz i Wiktor Surman z kl. 8b. II miejsce Natalia Kołodziej z kl. 8b i III miejsce Aleksander Stus i Krzysztof Spólnik z kl. 8a. Gratulujemy!

07.06.2023r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o Australii i Oceanii dla uczniów klas ósmych. Wyniki przedstawiają się następująco:
I m. zajęła Julia Gondek z kl. 8b
II m. Adrian Kuta z kl. 8d
III m. Szymon Tabor z kl. 8a
Wyróżnienie otrzymał Szymon Gargaś z kl. 8d. Wszystkim gratulujemy!
1_2

Miło nam poinformować, że w gronie tegorocznych finalistów małopolskich konkursów znalazły się nasze uczennice: Gabriela Segesdy z kl. 8d (j. angielski) i Kamila Ludwa z kl. 8b (biologia). GRATULUJEMY!

1_1

Poniżej prezentujemy wyniki świetlicowego konkursu recytatorskiego  "Przyszła wiosna...".

1_9

21 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów finalistom i laureatom konkursu matematycznego „Nie Tylko dla Orłów” organizowanego przez III LO w Tarnowie dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs składał się z dóch etapów: I etap 2 grudnia 2022 r., II - 17 marca 2023 r. Zakres wymagań konkursu obejmował zagadnienia podstawy programowej z matematyki na poziomie rozszerzającym oraz zawierał wybrane zagadnienia dodatkowe wykraczające poza program szkoły podstawowej. Świetnie spisała się trójka naszych uczniów z klasy 8b, uzyskująć wysokie miejsca. Kacper Mróz zdobył tytuł laureata, a Wiktor Surman i Kacper Breński tytuł finalisty. Do konkursu przygotowywała ich Pani Alicja Pawlak. Serdecznie gratulujemy osiągnięć!

1_1

W szkolnym konkursie wiedzy "Wielcy polscy naukowcy  - Wróblewski i Olszewski" pierwsze miejscy zajęły Oliwia Kozak z klasy 8b oraz Zuzanna Zając z klasy 8c. Zwycięzcom i wszystkim pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy!

1_2

Dnia 19 kwietnia br. chętni uczniowie klas 8 wzięli udział w Szkolnym Konkursie z Języka Hiszpańskiego „Estudiamos español para conocer el mundo” – „Uczymy się języka hiszpańskiego, aby poznać świat”. Uczniowie wykazali się znajomością  gramatyki i słownictwa poznanego w klasie 7 i 8 oraz wiedzą na temat kultury, cywilizacji oraz geografii  Hiszpanii i krajów Ameryki Południowej (wybrane zagadnienia i ciekawostki).

1_2

Drużyna dziewcząt wspaniale zaprezentowała się na Rejonowych Mistrzostwach w mini siatkówce, które odbyły się w Gromniku. W drodze po medal pokonały drużynę z Czchowa i z Szczucina. O złoty medal przegrały z zespołem z Szynwałdu.

Skład drużyny: Laura Rzeszutko, Lena Wilczyńska, Karolina Szewczyk, Izabela Gołąb, Nadia Kowalczyk, Lena Kowalczyk, Daria Zawadzka, Jasmina Bruner, Julia ligęsa.