1_2
 Więcej zdjęć w galerii.

W dniach od 12 do 17 lutego 2018 roku przebywaliśmy na zimowisku w Zakrzowie. To inicjatywa Parafii św.Krzyża i MBNP w Tarnowie skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży z lokalnej społeczności. Całość przygotowała s.Barbara Żydek przy współpracy z ks.Mieczysławem Kitą – nauczyciele religii w  naszej szkole, wspierani dzielnie przez dwie studentki: miejscową, Gosię Duszę i wolontariuszkę ze Stalowej Woli – Karolinę Wąsik. 45 uczestników tworzyło 3 bardzo zgrane grupy. Zdecydowana większość to uczniowie naszej szkoły.

Zimowisko odbywało się pod hasłem: „Napełnieni Duchem Świętym”. Istotną częścią programu była codzienna Eucharystia, nie brakowało dobrej zabawy i mnóstwa atrakcji. Odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc i poznaliśmy kawałek historii. Najpierw były Wadowice i Muzeum św. Jana Pawła II, potem bardzo bliskie mu i znane w całej Polsce Sanktuarium - Bazylikę Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej wpisane na prestiżową listę  UNESCO 9 V 2000 r. Na koniec dotarliśmy do Krakowa, by zatrzymać się w Podziemiach Rynku cofając się mocno w czasie, a potem poszaleć w Parku Wodnym.

Było także wiele ciekawych zabaw na świeżym powietrzu, lodowisko, zabawy na Sali gimnastycznej, z chustą animacyjną, a nawet sauna i jacuzzi . Kończyliśmy karnawał i przeżyliśmy Środę Popielcową rozpoczynając wraz z całym Kościołem liturgiczny czas Wielkiego Postu. Zdrowi, szczęśliwi i radośni wróciliśmy do naszego Tarnowa. Pozostało wiele zdjęć, pięknych wspomnień i przyjaźni.

DZIĘKUJEMY BOGU, bo przeżyliśmy cudowną przygodę i doświadczyliśmy ogromu Jego łaski

DZIĘKUJEMY LUDZIOM, bo tworzyliśmy wielką rodzinę i czuliśmy, jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem i jak wiele możemy sobie podarować.