W Dniu Dziecka Samorząd Szkolny ogłosił, że w konkursie zwyciężyła klasa I C.

W nagrodę otrzymaliśmy dwie torby pełne słodyczy oraz dyplom. Fajnie było, gdy wszyscy koledzy i koleżanki byli ubrani kolorowo. Najwięcej śmiechu mieli chłopcy, gdy trzeba było ubrać się na różowo – podeszli jednak do zadania wzorowo!

  1_6
 Więcej zdjęć w galerii.

 

4 czerwca uczniowie z klasy 1C wraz z rodzicami i wychowawczynią panią Małgorzata Szablowską spotkali się przy grillu na boisku klubu „Iskra”, by świętować Dzień Dziecka. Najpierw był poczęstunek, a później zorganizowano gry, zabawy i niespodzianki. Pierwszoklasistom towarzyszyła radość i swoboda. Ogromną frajdę sprawiła dzieciakom wizyta żużlowców Michała Nowińskiego i Edwarda Mazura. Prezentacja motocykla, pokaz palenia gumy i opowieści zawodników o żużlu wzbudziły u dzieci większe zainteresowanie sportem.

 

  1_2
 Więcej zdjęć w galerii.

W konkursie „Mam talent” zorganizowanym w szkole z okazji Dnia Dziecka w kat. klas 1-3 zwyciężczyniami zostały:

 

 

 

 

1m  Maja Maślanka i Nikola Staszczyk  1a (taniec)

2m  Liliana  Tyka 1c (śpiew)

3m  Nikola Staszczyk 1a ( recytacja)

Gratulujemy!

  0_1
 Więcej zdjęc w galerii.

Z okazji Święta Mamy uczniowie klasy 1a zaprosili na uroczyste spotkanie ukochane Mamusie. Słowami wierszy, piosenkami oraz tańcem dzieci wyraziły Mamom swoją miłość i wdzięczność za trud wychowania i okazywane serce. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

  1_1
 Więcej zdjęć w galerii. 

Uczniowie klasy 1a, pod opieką wych. R.Kolbusz uczestniczyli 27 kwietnia  w zajęciach o zdrowym odżywianiu. Spotkanie zorganizował sklep Auchau w ramach realizacji projektu "Kosz zdrowia". Tym razem temat dotyczył kapusty i jej wartości odżywczych. Po krótkiej prelekcji, zwiedzaniu sklepu i  zgaduj- zgaduli, wszyscy mieli okazję degustować różne rodzaje surówek z kapusty. Na koniec zajęć dzieci przedstawiły pląs o kiszeniu kapusty przygotowany wcześniej przez p. Mirosławę Poradę w świetlicy szkolnej, a w zamian otrzymały słodkie upominki.​