„W Krainie Orła Białego” – taki tytuł nosił konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III zorganizowany przez panie Martę Radoń i Renatę Kolbusz.  Piękne, patriotyczne wiersze o Ojczyźnie uświetniły obchody Święta Niepodległości w naszej szkole. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a zwycięzcy książki o historii Polski.

Igor Łoś - 3 miejsce drużynowo w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Żaków - Skawina 11.11.2018 r. Gratulujemy!!!

6 grudnia naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj. 

IMG 20181208 WA0000 001

1_2
 Więcej zdjęć w galerii.

W miesiącu listopadzie klasy I-III odwiedziły Muzeum im. Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.

W pierwszej części na bazie eksponatów i prezentacji multimedialnej uczestnicy zostali zapoznani z dawnymi obyczajami, które panowały na małopolskiej wsi na początku XX wieku oraz przyśpiewkami ludowymi, które towarzyszyły obrzędom chrzcin, uroczystościom weselnym, wyskubkom. Następnie dzieci odkryły co mieściła skrzynia posagowa bogatej panny wydawanej za mąż oraz jak przygotowywano dziecko do chrztu. Po wysłuchaniu fragmentów wspomnień Wincentego Witosa uczniowie porównywali obrzędy dawne i dzisiejsze. Kolejnym punktem było darcie pierza, któremu towarzyszyły przyśpiewki ludowe m.in.: Leciały gąseczki, Miała baba koguta, W moim ogródeczku, Głęboka studzienka

Na zakończenie każdy uczestnik samodzielnie ozdobił drewnianą skrzyneczkę na rodzinne pamiątki i zabrał ją do domu (skrzyneczka była nawiązaniem do zwyczaju gromadzenia rzeczy w malowanej skrzyni).

Test zaczerpnięty ze stron internetowej Muzeum Okręgowego w Tarnowie z drobnymi modyfikacjami (M. Bizacka).

flaga   W ramach obchodów Stulecia Niepodległej w klasach I-III został przeprowadzony konkurs plastyczny „KOCHAM POLSKĘ – 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”. Organizatorem konkursu była p. Małgorzata Szabłowska. Jego celem było propagowanie u dzieci postaw patriotycznych, kształtowanie poczucia dumy narodowej, rozwijanie zainteresowań artystycznych i wrażliwości estetycznej oraz prezentacja możliwości twórczych uczestników konkursu.