s14 sp1S14 BIB1S14 SW1s14 pOZALEK1

Szanowni Państwo!!!

W związku z brakiem dostępu uczniów i nauczycieli do biblioteki szkolnej przesyłam państwu niektóre propozycje które mogą  się przydać. Poniżej zestawienie atrakcji czytelniczo-kulturalnych, z których warto skorzystać.

Jeśli nie zdążyliście lub zapomnieliście wypożyczyć książki z biblioteki, możecie część z nich znaleźć w bezpłatnych bibliotekach internetowych.

Lista będzie uzupełniana w miarę możliwości i potrzeb

1_11
 Więcej zdjęć w galerii.

Z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości Polski w bibliotece szkolnej  6 listopada 2018 r. przeprowadzony został konkurs recytatorski dla klas czwartych "Polska Moja Ojczyzna-100 lecie Niepodległości". Jury w składzie P. Anna Matuszek - Piekarska, P. Marta Radoń oraz P. Magdalena Świątek miało bardzo trudne zadanie, ponieważ dzieci reprezentowały bardzo wysoki poziom recytacji.  Wszystkie dzieci otrzymały nagrody w postaci czekolady ufundowane przez Radę Rodziców a zwycięzcy nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowa. Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom. 

 
Nagrodzeni:
 
Miejsce I:
1. Julita Wytrwał kl. 4c
2. Zuzanna Zając kl. 4c
3. Julia Stańczyk kl. 4d
4. Zofia Cyganik kl. 4a
 
Miejsce II:
1. Blanka Zając kl. 4c
2. Krzysztof Szumowicz kl.4d
3. Wiktoria Kukla kl.4d
 
Miejsce III:
1. Zuzanna  Żeleźnik kl. 4b
2. Zofia Łabędź kl. 4c
3. Zuzanna Jaśkiewicz kl. 4a
1_1
 Więcej zdjęć w galerii.
Biblioteka szkolna wraz z Panią  Anetą Kopeć - Wilk nauczycielem historii, przeprowadziły konkurs historyczno - plastyczny w formie Lapbooka "Stulecie Niepodległej", dla uczniów klas IV i V.  Dzieci przygotowały Lapbooki o tematyce niepodległościowej. W konkursie wzięło udział 27 dzieci. Najciekawsze prace zostały nagrodzone książkami ufundowanymi przez Urząd Miasta Tarnowa.
 
 
 
 
 
Nagrodzeni:
 
Miejsce I:
1. Milena Kuta kl. 5b
2. Antoni Breński kl. 5b
3. Anna Ćwik kl. 5b
4. Aleks Gąsiorek kl. 5a
 
Miejsce II:
1. Wiktor Lenart kl. 4d
2. Bartłomiej Kużdżał kl. 4c
3. Emilia Gubała kl. 5c
 
Miejsce III:
1. Julia Stańczyk kl. 4d
2. Karolina Dudek kl. 5b
3. Julia Ihnatowicz kl. 5a
 
Wyróżnienia:
1. Daria Gromniak kl. 5c
2. Barbara Najdnik kl. 5c
3. Julia Biały kl. 5b
4. Dariusz Brygider kl. 5b
  1_14
 Więcej zdjęć w galerii.

 

12 października 2018 r. odbyło się pasowanie na czytelnika w Bibliotece Szkolnej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

  1_4
 Więcej zdjęć w galerii.
28 września 2018 r. w nasza szkoła włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku w rocznicę urodzin poetki Janiny Porazińskiej, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. 
Z okazji obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie wraz z nauczycielami czytali na lekcjach prozę i poezję o treści patriotycznej. 
Akcja ta ma na celu propagowanie czytelnictwa i patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.

.