s14 sp1S14 BIB1S14 SW1s14 pOZALEK1

12 października klasy 5b i 5c udały się na wycieczkę do województwa podkarpackiego. Podczas wycieczki uczniowie odwiedzili Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła, który należy do najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce. Tam zobaczyli wspaniałą ekspozycję muzealną, rekonstrukcję chat otomańskich i wczesnośredniowiecznych oraz sam teren grodziska, wały obronne i chaty. Mieli także okazję podziwiać piękną panoramę z 44-metrowej wieży widokowej w skansenie: obszary Beskidów, Pogórzy Karpackich i Dołów Jasielsko-Sanockich. Ogromnym zainteresowaniem cieszyly się  również warsztaty ceramiczne. Wykonane własnoręcznie prace uczniowie zabrali na pamiątkę. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Lizaka w Jaśle.

1_15  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Tak bawiła się 11 października klasa 3a w Pietro Party w Czarnej. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pieczenia pizzy, brali udział w licznych konkursach z nagrodami, tańczyli, jeździli na rowerach, trajkach, hulajnogach. Bardzo dziękujemu Panu Piotrowi Malcowi i wszystkim pracownikom za cierpliwość, cudowną atmosferę, gościnność.

Klasy 1 a 1 b spędziły miło czas na integracji w Wiosce Indiańskiej "Fort Wapiti”. Strzelanie z łuku, łowienie rybek, wystawa indiańskiego rękodzieła, ciekawe opowieści, zabawy ruchowe, kiełbaski z grilla, malownicze widoki, górskie powietrze i malowanie twarzy - to sprawiło, że wszyscy poczuli się jak indiańscy wojownicy!

4b miło spędziła dzień na terenie "Rogatego Rancza" obok Rezerwatu Debrza. Gry i zabawy, kontakt ze zwierzętami, rywalizacja sportowa, poszukiwanie skarbu, wata cukrowa, popcorn, to atrakcje, które umiliły im pobyt.

1_5  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Klasa 2a uczestniczyła w dniu 21 czerwca w warsztatach w Lawendowym Zagonku. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o lawendzie. Wykonaliśmy woreczki zapachowe. Mieliśmy okazję skosztować lemoniady, oczywiście o smaku lawendy. Jest pyszna! Pani Małgosia przygotowała dla nas dodatkowo niespodziankę: warsztaty ekologiczne. Uczyliśmy się jak segregować śmieci. Dostaliśmy także od pań prowadzących warsztaty prezencik, za co dziękujemy. Był też czas na relaks wśród cudownie pachnącej lawendy. To były mile spędzone chwile w cudownym miejscu. Dziękujemy przemiłym Gospodarzom za gościnę.

1_44  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Klasa 3a zakończyła rok szkolny wycieczką do Karpackiej Troi w Trzcinicy i dwudniowym pobytem w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie-Zdroju. Wyjazdy były wspaniałą okazją do wypoczynku i integracji zespołu.

1_13  

Więcej zdjęć w galerii.

 

5.06.2023r. klasa 5c wybrała się na wycieczkę  do Pietro Party. Pogoda i dobre humory nam dopisały.

1_12  

Więcej zdjęć w galerii.

 

5 czerwca klasy czwarte udały się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzaliśmy Wzgórze Wawelskie wraz z Katedrą Wawelską, Dzwonem „Zygmunta” oraz Smoczą Jamą. Następnie udaliśmy się Drogą Królewską w kierunku Rynku z Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Spacerowaliśmy ul. Floriańską do Barbakanu i Placu Matejki. Ostatnim punktem wycieczki było uwielbiane przez wszystkich Zoo, gdzie wysłuchaliśmy od przewodnika mnóstwo interesujących informacji na temat przebywających tam zwierząt.

1_2  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W dniu 01.06.2023r. podczas Święta Sportu Szkolnego z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły rywalizowali w grach i zabawach oraz zespołowych grach sportowych. 

 

1_2  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 4c udali się pieszo do Parku Piaskówka, aby tam wpólnie świętować. Na miejscu czekał na nich piknik przygotowany przez rodziców. Uczniowie grali w gry planszowe, w piłkę, korzystali z atrakcji parku, wzięli również udział w grze terenowej. To był niezapomniany dzień!

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

27 kwietnia klasy 6a I 6b pojechały na wycieczkę do Chęcin. Pierwszym punktem było zwiedzanie Centrum Leonarda da Vinci, w którym dzieci poznały m. in. tajniki ludzkiego organizmu, korzystając z interaktywnych stanowisk. Wszyscy spędzili czas dobrze się bawiąc, ale również poszerzając swą wiedzę. Następnym punktem była Jaskinia Raj, która jest jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju.

4_2  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W dniach 3-4 kwietnia klasy: 8b, 8d oraz 7a wzięły udział w dwudniowej wycieczce do Stolicy. Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele interesujących miejsc. 

1_12  

Więcej zdjęć w galerii.

 

6.12.2022r. klasy IIa i IIb udały się na wycieczkę do Kopalni Soli "Wieliczka" w Bochni, gdzie nastapiło również spotkanie ze Św. Mikołajem.

1_15  

Więcej zdjęć w galerii.

 

12.10.2022r. odbyła się wycieczka do Krakowa. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem wystawę Sztuki Polskiej w Muzeum Narodowym. W Muzeum Witrażu zwiedzaliśmy pracownie i Muzeum oraz uczestniczyliśmy w warsztatach wykonując witraże z kolorowych folii.

3_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

We środę 12 października uczennice i uczniowie z czterech klas ósmych wraz z opiekunami (91 osób) odwiedzili KL Auschwitz, miejsce pamięci o cierpieniu i śmierci wielu narodowości. Wizytę w KL Auschwitz poprzedziły zajęcia w Muzeum - synagodze w Oświęcimiu.

1_15  

Więcej zdjęć w galerii.

 

22.10.22r. klasa 4a  była na wycieczce w Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej w Jastrzębi. Uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących zwierząt leśnych, a następnie spacerowali po lesie z pracownikiem ośrodka (zajęcia terenowe). Ostatnim punktem wycieczki było ognisko.

2_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

10 października 53 uczennic i uczniów z klas 8a, b, c i d wraz z opiekunami przemierzało wybrane punkty na małopolskim szlaku architektury drewnianej. Odwiedzili zabytkowe kościoły drewniane w Tarnowie-Terlikowce, Skrzyszowie, Rzepienniku Biskupim, Binarowej, Sękowej i cerkiew w Owczarach. Zarówno uczniowie jak i opiekunowie na zakończenie i zaliczenie zajęć w terenie wykonali szereg ćwiczeń na przygotowanych przez P. A. Kopeć-Wilk kartach pracy.

1_6  

Więcej zdjęć w galerii.

 

5 i 6 października 2022 r. członkowie Szkolnego Koła Turystycznego "Wagabunda", rekrutujący się spośród uczniów klasy VIA wędrowali szlakami Pogórza Rożnowskiego. Na trasie Pławna - Bruśnik - Jamna - Bukowiec - Bobowa podziwialiśmy piękno krajobrazów, pokrytych jesiennymi barwami.

 

Fotografia: Zbigniew Walkowicz

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Klasy 5b i 5c wzięły udział w wycieczce do Chorzowa. W programie był udział w lekcji w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Następnie uczniowie udali się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego i Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego.

1_11  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W piątek 30.09.2022 r. klasy 8a, 8b, 8c i 8d wzięły udział w zajęciach z historii realizowanych w terenie. Tematem zajęć była II wojna światowa w Tarnowie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach w Muzeum Okręgowym i na cmentarzu żydowskim.

1_3  

Więcej zdjęć w galerii.

 

29 września 2022 roku klasy: IVb i IVc uczestniczyły w wycieczce do Kurozwęk. Program wycieczki obejmował m.in.: zwiedzanie Pałacu, "Safari bizon" - przejażdżka wśród bizonów, labirynt w kukurydzy, labirynt bukowy, ognisko, mini-zoo, gry i zabawy. 

201_7  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Zapraszmy do obejrzenia fotorelacjj.

1_11  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W dniu 17.05.2022 uczniowie z kl. 4a pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Ziomek-Urbańskiej i p. Marty Rusin byli na wycieczce klasowej w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Dzieci wzięły udział w seansie filmowym pt."Na skrzydłach marzeń" w kinie sensorycznym w Planetarium. Za pomocą przygotowanych w plenerze stanowisk poznawały prawa przyrody i fizyki otaczającego nas świata.

2_3  

Więcej zdjęć w galerii.  

 

"Jak dobrze jest gdy przyjaźń łączy ludzi, każdy dzień inaczej się toczy".

Drugoklasiści i trzecioklasiści wspólnie spędzają czas w Jodłówce Tuchowskiej: bawią się, tańczą, spacerują, uczą, grają, rozrabiają, śmieją i cieszą się  jesiennym wyjazdem.

1_11            
Więcej zdjęć w galerii.
Klasy 4b i 4c już zaczęły sezon wycieczkowy😊Klasy 4b i 4c już zaczęły sezon wycieczkowy😊15 września, uczniowie ze swoimi opiekunami wybrali się na wycieczkę do Zespołu Pałacowego w Kurozwękach. Największą atrakcją  była przejażdżka "safari wozem", w trakcie której oglądali stado bizonów. Dzieci chętnie odwiedziły również mini-zoo, a także skorzystały z placu zabaw. Labirynt w kukurydzy także przysporzył wielu niezapomnianych wrażeń. Na koniec, dzieci zostały ugoszczone iście po królewsku- na sali pałacowej został podany przepyszny obiad. Zadowoleni i pełni humoru wracali z wyprawy.
1_7            
Więcej zdjęć w galerii.
Ekstremalne atrakcje czekały na klasę 6c w parku rozrywki Szara Sowa w Zawadzie. Najtrudniejsze zadanie czyli pokonanie trasy w parku linowym wszyscy wykonali na 6. Był to bardzo miło i aktywnie spedzony czas.
 
IMG 20210609 104845         
9 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasa 7c wybrała się na wycieczkę do krakowskiego zoo. 

1_2            
Więcej zdjęć w galerii.
Z okazji Dnia Dziecka klasa 7b wybrała się na ognisko do miejscowości Wola Rzędzińska - ośrodek "BIESIADNO". Było pieczenie kiełbasek, gry i zabawy, strzelanie z łuku oraz wiele emocji podczas zabawy terenowej tzw. podchody. Wszyscy wrócili zadowoleni i wypoczęci.
 
1_1            
Więcej zdjęć w galerii.
Dnia 8 października br. w pochmurny i chłodny  jesienny poranek  pod opieką pani wychowawczyni  Doroty Plichty, pani Joli Żeleźnik i pani Pauliny Maślanki udaliśmy się na odkrywanie urokliwego miejsca położonego na Ziemi Opatowskiej.

Nasz miły pan kierowca zawiózł nas do miejscowości Ujazd, gdzie pani przewodnik oprowadziła nas po Zamku Krzyżtopór, chociaż mocno zniszczonym i ograbionym, ale nadal pięknym i pełnym niesamowitej historii. Nie mogliśmy opuścić tego miejsca bez spaceru po ogrodach otaczających zamek oraz bez żadnej pamiątki, także dla naszych bliskich. Zanim wyruszyliśmy w drogę powrotną, odwiedziliśmy wioskę neolityczną nieopodal zamku. Tam, oprócz wysłuchania  ciekawostek o epoce neolitu – życiu ludzi sprzed 5 tys. lat, mogliśmy sprawdzić, jaki jest widok z piętra w domku, nakarmić zwierzęta w przydomowych gospodarstwach, a także wypróbować swoich  umiejętności w strzelaniu z łuku.

Poza samą wiedzą na temat miejsc, które zobaczyliśmy, zdobyliśmy słoneczne wspomnienia wspólnie spędzonego czasu.

Uczniowie klasy 6b

1_20            
Więcej zdjęć w galerii.
1 października klasy siódme udały się na wycieczkę w Bieszczady. Pogoda niestety niedopisała, ale uczniowie nie tracili dobrych humorów. Wszyscy wyruszyli w rejs statkiem po Solinie, poznali tajniki produkcji wyrobów szklanych w Krośnieńskiej Hucie Szkła oraz zasmakowali prawdziwych słodkości w Pijalni Czekolady w Korczynie. Ostatnim punktem wycieczki był McDonald's. 
1_1            
Więcej zdjęć w galerii.
25 września 2020 klasa 4b wraz wychowawcą wybrała się na wycieczkę do Tuchowskiego Lasu. Podziwiając piękno natury przeszli przyrodniczą ścieżkę dydaktyczną prowadzącą do malowniczo położonych śródleśnych stawów, poznając m.in. budowę lasu, czy życie leśnych mrówek. Dzieci miały też okazję zagrać na dendrofonie. Po drodze była chwila zadumy przy cmentarzu z I wojny światowej. Podczas przerw w spacerze grupa miała okazję poznać się lepiej podczas zabaw integrujących.
2_12
 Więcej zdjęć w galerii.

9 października klasy 6b i 6c udały się na wycieczkę jednodniową do województwa podkarpackiego.

Podczas wycieczki dzieci odwiedziły Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła, który należy do najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce. Tam zobaczyli wspaniałą ekspozycję muzealną, rekonstrukcję chat otomańskich i wczesnośredniowiecznych, oraz sam teren grodziska, wały obronne i chaty.

1_2
 Więcej zdjęć w galerii.

27 września br. uczniowie  klas 5b i 5d udaliśmy się pod opieką pani Moniki Błoniarz – Pobiegło, pani Doroty Plichty i pani Marty Rusin odkrywać  uroki miasta Sandomierz, skąpanego we wrześniowym słońcu podczas wycieczki integracyjno – krajoznawczej. Na trasie nie zabrakło ciekawostek, które odsłaniała  przed nami sympatyczna pani przewodnik, która poprowadziła nas przez Wąwóz św. królowej Jadwigi na starówkę miasta. Tam podziwialiśmy eksponaty zebrane w Domu Długosza, słuchaliśmy legend podążając Trasą Podziemną oraz podziwialiśmy panoramę miasta z najwyższej części Bramy Opatowskiej. Wśród innych atrakcji była lekcja historii oraz przymiarka strojów i wypróbowanie broni w Zbrojowni oraz wizyta u Ojca Mateusza, gdzie można było poczuć się, jak postać z serialu. Przed powrotem do Tarnowa, mogliśmy skosztować słodkich przysmaków oraz zakupić pamiątki.

1_1
 Więcej zdjęć w galerii.

W dniach 31 maja do 7 czerwca odbyła sie szkolna wycieczka do Jarosławca dla uczniów klas 4-7. W planie przewidziane były następujące atrakcje:

zajęcia dydaktyczne, artystyczne, zajęcia z edukacji żeglarskiej, zajęcia rekreacyjne na basenie, spacer brzegiem morza, konkurs na rzeźbę z piasku, zajęcia sportowe na plaży „Olimpiada plażowa”, list w butelce, Neptunalia na plaży, zwiedzanie Jarosławca, wejście na latarnię morską, zwiedzanie Darłówka,  spacer po porcie, rejs statkiem, wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego, nauka szant, ognisko i wiele innych. 

Organizatorem wyjazdu był pan B. Czekaj. 

1_1
 Więcej zdjęć w galerii.

W dniach 28-29 maja 2019 r. uczniowie klas VIIa i VIIb przebywali na wycieczce krajoznawczej na Ziemi Lubelskiej. Pierwszego dnia zwiedzali Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolasie, ruiny zamku Firlejów oraz dwór szlachecki w Janowcu nad Wisłą, a na koniec podziwiali atrakcje Kazimierza Dolnego. W drugim dniu kilka godzin poświęcono na poznanie najpiękniejszych miejsc Lublina, na koniec z zachwytem podziwialiśmy wspaniałe wnętrza pałacu Zamojskich w Kozłówce.

sukcesy sportowe_1
sukcesy sportowe_2
 

W Mistrzostwach Tarnowa w piłce ręcznej dziewcząt w kategorii Igrzyska Dzieci (rocznik 2006 i młodsi),nasza drużyna zajęła III miejsce.

Bardzo ładnie zaprezentowali się nasi chłopcy w Mistrzostwach Tarnowa Dzieci w drużynowym tenisie stołowym zdobywając srebrny medal.

Gratulujemy!!!

sportowe sukcesy_4
 

W ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie klas starszych wyjeżdżają na lodowisko. Zajęcia te są atrakcyjną i zdrową alternatywą zajęć w sali gimnastycznej.

 

sportowe sukcesy_2
 

Nasza szkoła zajęła II miejsce w Tarnowskim Współzawodnictwie Sportowym - Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2002 - 2004) w roku szkolnym 2017/2018. Podczas uroczystego podsumowania sportowej rywalizacji w roku minionym szkoła otrzymała puchar i dyplom.

Gratulujemy!!!

sportowe sukcesy_1
sportowe sukcesy_3
 

W Mistrzostwach Tarnowa w piłce siatkowej dziewcząt w rocznikach 2003 - 2005 (Igrzyska Młodzieży Szkolnej), drużyna  dziewcząt w składzie: Aleksandra Pokora, Aleksandra Kawa, Martyna Szanduła, Natalia Szponder, Martyna Więcek, Anna Czerny, Karolina Ból, Alekeksandra Habel, MagdalenaCiochoń, Dominika SzumlańskaJulia Boda, Oliwia Mękal, Patrycja Duda zajęły I miejsce.

 II miejsce  w Mistrzostwach Tarnowa w pływaniu stylem motylkowym zajęła Wanessa Cierpich.

Gratulujemy!!!

Tenis stołowy 2018_2
Tenis stołowy 2018_1
 

W Mistrzostwach Tarnowa w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt rocznik 2003 - 2005 III miejsce zajęła Natalia Szponder, IV miejsce Magdalena Ciochoń.

W kategorii chłopców rocznik 2006 - 2008 I miejsce zajął Aleksander Prusak, II miejsce Patryk Kamiński.

 

 Gratulujemy!!!