s14 sp1S14 BIB1S14 SW1s14 pOZALEK1

1_4

 

Więcej zdjęć w galerii.

 
W ostatnim tygodniu nauki rodzice uczniów kl. 5c zorganizowali na terenie Iskry piknik. Uczniowie wspaniale się bawili i poczuli lekki powiew wakacji. Były zabawy, gra terenowa, spacer po Rezerwacie Przyrody Debrza, pamiątki i nagrody dla wszystkich. Oczywiscie nie zabrakło pyszności przygotowanych przez rodziców. Bardzo dziękujemy rodzicom!

1_15

 

Więcej zdjęć w galerii.

 
W roku szkolnym 2023/24 klasa 7b odwiedziła ciekawe miejsca i zakątki naszego kraju, poznając historię Tarnowa, Sandomierza i Warszawy, odkrywając piękno i bogactwo przyrody Ojcowskiego Parku Narodowego oraz zgłębiając wiedzę na temat nowych technologii i nauki. Nie zabrakło atrakcji, wspólnych przeżyć i mile spędzonych chwil, które z pewnością pozostaną w pamięci na długie lata.

1_19

 

Więcej zdjęć w galerii.

 
W dniu 7.05.2024r. klasy 5b i 5c udały się na wycieczke do Ojcowa. Zwiedziliśmy Zamek w Pieskowej Skale, obejrzeliśmy z bliska Maczugę Herkulesa, a w Ojcowie, idąc pomiędzy malowniczymi skałkami, weszliśmy na szczyt Góry Chełmowej, gdzie zwiedziliśmy największą i najdłuższą jaskinię w Ojcowskim Parku Narodowym - Grotę Łokietka. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Jaskini Ciemnej. Miejsce to wywołało w nas wiele emocji, gdyż udało nam się zobaczyć nietoperze. 

1_1

 

Więcej zdjęć w galerii.

 
Klasa 6B i 6C w dniach 6-7 maja wybrała się na wycieczkę integracyjną do Rakowa. Zwiedziliśmy piękny zamek w Chęcinach, fascynującą synagogę i tajemniczą kamienicę Niemczówkę. Nie mogło zabraknąć też spaceru w Świętokrzyskim Parku Narodowym i zdobycia szczytu - Łysicy - co za widoki! Na koniec zasłużona pizza, która dała nam energię do dalszych przygód.

1_2

 

Więcej zdjęć w galerii.

 
Klasa 1c wzięła udział w wycieczce do pasieki "Sądecki Bartnik". Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu pszczół, degustowały miody i wykonały świecę z węzy pszczelej. To był wyjątkowy miodowy dzień.

1_8

 

Więcej zdjęć w galerii.

 
Uczniowie zwiedzili fabrykę krówki opatowskiej, zamek Krzyżtopór w Ujeździe oraz hodowlę bizonów amerykańskich w Kurozwękach.

1_4

 

Więcej zdjęć w galerii.

 
W dniach 29 i 30 kwietnia klasy 5a i 6a wzięły udzial w wycieczce do Zawoi. Bylo mnóstwo atrakcji: gra terenowa, malowanie na szkle, spotkanie z muzyką góralską, ognisko, wizyta w parku Czarnego Daniela i na koniec kremowki papieskie wizyta w Wadowicach.

12 października klasy 5b i 5c udały się na wycieczkę do województwa podkarpackiego. Podczas wycieczki uczniowie odwiedzili Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła, który należy do najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce. Tam zobaczyli wspaniałą ekspozycję muzealną, rekonstrukcję chat otomańskich i wczesnośredniowiecznych oraz sam teren grodziska, wały obronne i chaty. Mieli także okazję podziwiać piękną panoramę z 44-metrowej wieży widokowej w skansenie: obszary Beskidów, Pogórzy Karpackich i Dołów Jasielsko-Sanockich. Ogromnym zainteresowaniem cieszyly się  również warsztaty ceramiczne. Wykonane własnoręcznie prace uczniowie zabrali na pamiątkę. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Lizaka w Jaśle.

1_15  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Tak bawiła się 11 października klasa 3a w Pietro Party w Czarnej. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pieczenia pizzy, brali udział w licznych konkursach z nagrodami, tańczyli, jeździli na rowerach, trajkach, hulajnogach. Bardzo dziękujemu Panu Piotrowi Malcowi i wszystkim pracownikom za cierpliwość, cudowną atmosferę, gościnność.

Klasy 1 a 1 b spędziły miło czas na integracji w Wiosce Indiańskiej "Fort Wapiti”. Strzelanie z łuku, łowienie rybek, wystawa indiańskiego rękodzieła, ciekawe opowieści, zabawy ruchowe, kiełbaski z grilla, malownicze widoki, górskie powietrze i malowanie twarzy - to sprawiło, że wszyscy poczuli się jak indiańscy wojownicy!

4b miło spędziła dzień na terenie "Rogatego Rancza" obok Rezerwatu Debrza. Gry i zabawy, kontakt ze zwierzętami, rywalizacja sportowa, poszukiwanie skarbu, wata cukrowa, popcorn, to atrakcje, które umiliły im pobyt.

1_5  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Klasa 2a uczestniczyła w dniu 21 czerwca w warsztatach w Lawendowym Zagonku. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o lawendzie. Wykonaliśmy woreczki zapachowe. Mieliśmy okazję skosztować lemoniady, oczywiście o smaku lawendy. Jest pyszna! Pani Małgosia przygotowała dla nas dodatkowo niespodziankę: warsztaty ekologiczne. Uczyliśmy się jak segregować śmieci. Dostaliśmy także od pań prowadzących warsztaty prezencik, za co dziękujemy. Był też czas na relaks wśród cudownie pachnącej lawendy. To były mile spędzone chwile w cudownym miejscu. Dziękujemy przemiłym Gospodarzom za gościnę.

1_44  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Klasa 3a zakończyła rok szkolny wycieczką do Karpackiej Troi w Trzcinicy i dwudniowym pobytem w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie-Zdroju. Wyjazdy były wspaniałą okazją do wypoczynku i integracji zespołu.

1_13  

Więcej zdjęć w galerii.

 

5.06.2023r. klasa 5c wybrała się na wycieczkę  do Pietro Party. Pogoda i dobre humory nam dopisały.

1_12  

Więcej zdjęć w galerii.

 

5 czerwca klasy czwarte udały się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzaliśmy Wzgórze Wawelskie wraz z Katedrą Wawelską, Dzwonem „Zygmunta” oraz Smoczą Jamą. Następnie udaliśmy się Drogą Królewską w kierunku Rynku z Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Spacerowaliśmy ul. Floriańską do Barbakanu i Placu Matejki. Ostatnim punktem wycieczki było uwielbiane przez wszystkich Zoo, gdzie wysłuchaliśmy od przewodnika mnóstwo interesujących informacji na temat przebywających tam zwierząt.

1_2  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W dniu 01.06.2023r. podczas Święta Sportu Szkolnego z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły rywalizowali w grach i zabawach oraz zespołowych grach sportowych. 

 

1_2  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 4c udali się pieszo do Parku Piaskówka, aby tam wpólnie świętować. Na miejscu czekał na nich piknik przygotowany przez rodziców. Uczniowie grali w gry planszowe, w piłkę, korzystali z atrakcji parku, wzięli również udział w grze terenowej. To był niezapomniany dzień!

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

27 kwietnia klasy 6a I 6b pojechały na wycieczkę do Chęcin. Pierwszym punktem było zwiedzanie Centrum Leonarda da Vinci, w którym dzieci poznały m. in. tajniki ludzkiego organizmu, korzystając z interaktywnych stanowisk. Wszyscy spędzili czas dobrze się bawiąc, ale również poszerzając swą wiedzę. Następnym punktem była Jaskinia Raj, która jest jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju.

4_2  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W dniach 3-4 kwietnia klasy: 8b, 8d oraz 7a wzięły udział w dwudniowej wycieczce do Stolicy. Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele interesujących miejsc. 

1_12  

Więcej zdjęć w galerii.

 

6.12.2022r. klasy IIa i IIb udały się na wycieczkę do Kopalni Soli "Wieliczka" w Bochni, gdzie nastapiło również spotkanie ze Św. Mikołajem.

1_15  

Więcej zdjęć w galerii.

 

12.10.2022r. odbyła się wycieczka do Krakowa. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem wystawę Sztuki Polskiej w Muzeum Narodowym. W Muzeum Witrażu zwiedzaliśmy pracownie i Muzeum oraz uczestniczyliśmy w warsztatach wykonując witraże z kolorowych folii.

3_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

We środę 12 października uczennice i uczniowie z czterech klas ósmych wraz z opiekunami (91 osób) odwiedzili KL Auschwitz, miejsce pamięci o cierpieniu i śmierci wielu narodowości. Wizytę w KL Auschwitz poprzedziły zajęcia w Muzeum - synagodze w Oświęcimiu.

1_15  

Więcej zdjęć w galerii.

 

22.10.22r. klasa 4a  była na wycieczce w Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej w Jastrzębi. Uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących zwierząt leśnych, a następnie spacerowali po lesie z pracownikiem ośrodka (zajęcia terenowe). Ostatnim punktem wycieczki było ognisko.

2_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

10 października 53 uczennic i uczniów z klas 8a, b, c i d wraz z opiekunami przemierzało wybrane punkty na małopolskim szlaku architektury drewnianej. Odwiedzili zabytkowe kościoły drewniane w Tarnowie-Terlikowce, Skrzyszowie, Rzepienniku Biskupim, Binarowej, Sękowej i cerkiew w Owczarach. Zarówno uczniowie jak i opiekunowie na zakończenie i zaliczenie zajęć w terenie wykonali szereg ćwiczeń na przygotowanych przez P. A. Kopeć-Wilk kartach pracy.

1_6  

Więcej zdjęć w galerii.

 

5 i 6 października 2022 r. członkowie Szkolnego Koła Turystycznego "Wagabunda", rekrutujący się spośród uczniów klasy VIA wędrowali szlakami Pogórza Rożnowskiego. Na trasie Pławna - Bruśnik - Jamna - Bukowiec - Bobowa podziwialiśmy piękno krajobrazów, pokrytych jesiennymi barwami.

 

Fotografia: Zbigniew Walkowicz

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Klasy 5b i 5c wzięły udział w wycieczce do Chorzowa. W programie był udział w lekcji w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Następnie uczniowie udali się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego i Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego.

1_11  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W piątek 30.09.2022 r. klasy 8a, 8b, 8c i 8d wzięły udział w zajęciach z historii realizowanych w terenie. Tematem zajęć była II wojna światowa w Tarnowie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach w Muzeum Okręgowym i na cmentarzu żydowskim.

1_3  

Więcej zdjęć w galerii.

 

29 września 2022 roku klasy: IVb i IVc uczestniczyły w wycieczce do Kurozwęk. Program wycieczki obejmował m.in.: zwiedzanie Pałacu, "Safari bizon" - przejażdżka wśród bizonów, labirynt w kukurydzy, labirynt bukowy, ognisko, mini-zoo, gry i zabawy. 

201_7  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Zapraszmy do obejrzenia fotorelacjj.

1_11  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W dniu 17.05.2022 uczniowie z kl. 4a pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Ziomek-Urbańskiej i p. Marty Rusin byli na wycieczce klasowej w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Dzieci wzięły udział w seansie filmowym pt."Na skrzydłach marzeń" w kinie sensorycznym w Planetarium. Za pomocą przygotowanych w plenerze stanowisk poznawały prawa przyrody i fizyki otaczającego nas świata.

2_3  

Więcej zdjęć w galerii.  

 

"Jak dobrze jest gdy przyjaźń łączy ludzi, każdy dzień inaczej się toczy".

Drugoklasiści i trzecioklasiści wspólnie spędzają czas w Jodłówce Tuchowskiej: bawią się, tańczą, spacerują, uczą, grają, rozrabiają, śmieją i cieszą się  jesiennym wyjazdem.

1_11            
Więcej zdjęć w galerii.
Klasy 4b i 4c już zaczęły sezon wycieczkowy😊Klasy 4b i 4c już zaczęły sezon wycieczkowy😊15 września, uczniowie ze swoimi opiekunami wybrali się na wycieczkę do Zespołu Pałacowego w Kurozwękach. Największą atrakcją  była przejażdżka "safari wozem", w trakcie której oglądali stado bizonów. Dzieci chętnie odwiedziły również mini-zoo, a także skorzystały z placu zabaw. Labirynt w kukurydzy także przysporzył wielu niezapomnianych wrażeń. Na koniec, dzieci zostały ugoszczone iście po królewsku- na sali pałacowej został podany przepyszny obiad. Zadowoleni i pełni humoru wracali z wyprawy.
1_7            
Więcej zdjęć w galerii.
Ekstremalne atrakcje czekały na klasę 6c w parku rozrywki Szara Sowa w Zawadzie. Najtrudniejsze zadanie czyli pokonanie trasy w parku linowym wszyscy wykonali na 6. Był to bardzo miło i aktywnie spedzony czas.
 
IMG 20210609 104845         
9 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasa 7c wybrała się na wycieczkę do krakowskiego zoo. 

1_2            
Więcej zdjęć w galerii.
Z okazji Dnia Dziecka klasa 7b wybrała się na ognisko do miejscowości Wola Rzędzińska - ośrodek "BIESIADNO". Było pieczenie kiełbasek, gry i zabawy, strzelanie z łuku oraz wiele emocji podczas zabawy terenowej tzw. podchody. Wszyscy wrócili zadowoleni i wypoczęci.
 
1_1            
Więcej zdjęć w galerii.
Dnia 8 października br. w pochmurny i chłodny  jesienny poranek  pod opieką pani wychowawczyni  Doroty Plichty, pani Joli Żeleźnik i pani Pauliny Maślanki udaliśmy się na odkrywanie urokliwego miejsca położonego na Ziemi Opatowskiej.

Nasz miły pan kierowca zawiózł nas do miejscowości Ujazd, gdzie pani przewodnik oprowadziła nas po Zamku Krzyżtopór, chociaż mocno zniszczonym i ograbionym, ale nadal pięknym i pełnym niesamowitej historii. Nie mogliśmy opuścić tego miejsca bez spaceru po ogrodach otaczających zamek oraz bez żadnej pamiątki, także dla naszych bliskich. Zanim wyruszyliśmy w drogę powrotną, odwiedziliśmy wioskę neolityczną nieopodal zamku. Tam, oprócz wysłuchania  ciekawostek o epoce neolitu – życiu ludzi sprzed 5 tys. lat, mogliśmy sprawdzić, jaki jest widok z piętra w domku, nakarmić zwierzęta w przydomowych gospodarstwach, a także wypróbować swoich  umiejętności w strzelaniu z łuku.

Poza samą wiedzą na temat miejsc, które zobaczyliśmy, zdobyliśmy słoneczne wspomnienia wspólnie spędzonego czasu.

Uczniowie klasy 6b

1_20            
Więcej zdjęć w galerii.
1 października klasy siódme udały się na wycieczkę w Bieszczady. Pogoda niestety niedopisała, ale uczniowie nie tracili dobrych humorów. Wszyscy wyruszyli w rejs statkiem po Solinie, poznali tajniki produkcji wyrobów szklanych w Krośnieńskiej Hucie Szkła oraz zasmakowali prawdziwych słodkości w Pijalni Czekolady w Korczynie. Ostatnim punktem wycieczki był McDonald's. 
1_1            
Więcej zdjęć w galerii.
25 września 2020 klasa 4b wraz wychowawcą wybrała się na wycieczkę do Tuchowskiego Lasu. Podziwiając piękno natury przeszli przyrodniczą ścieżkę dydaktyczną prowadzącą do malowniczo położonych śródleśnych stawów, poznając m.in. budowę lasu, czy życie leśnych mrówek. Dzieci miały też okazję zagrać na dendrofonie. Po drodze była chwila zadumy przy cmentarzu z I wojny światowej. Podczas przerw w spacerze grupa miała okazję poznać się lepiej podczas zabaw integrujących.
2_12
 Więcej zdjęć w galerii.

9 października klasy 6b i 6c udały się na wycieczkę jednodniową do województwa podkarpackiego.

Podczas wycieczki dzieci odwiedziły Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła, który należy do najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce. Tam zobaczyli wspaniałą ekspozycję muzealną, rekonstrukcję chat otomańskich i wczesnośredniowiecznych, oraz sam teren grodziska, wały obronne i chaty.

1_2
 Więcej zdjęć w galerii.

27 września br. uczniowie  klas 5b i 5d udaliśmy się pod opieką pani Moniki Błoniarz – Pobiegło, pani Doroty Plichty i pani Marty Rusin odkrywać  uroki miasta Sandomierz, skąpanego we wrześniowym słońcu podczas wycieczki integracyjno – krajoznawczej. Na trasie nie zabrakło ciekawostek, które odsłaniała  przed nami sympatyczna pani przewodnik, która poprowadziła nas przez Wąwóz św. królowej Jadwigi na starówkę miasta. Tam podziwialiśmy eksponaty zebrane w Domu Długosza, słuchaliśmy legend podążając Trasą Podziemną oraz podziwialiśmy panoramę miasta z najwyższej części Bramy Opatowskiej. Wśród innych atrakcji była lekcja historii oraz przymiarka strojów i wypróbowanie broni w Zbrojowni oraz wizyta u Ojca Mateusza, gdzie można było poczuć się, jak postać z serialu. Przed powrotem do Tarnowa, mogliśmy skosztować słodkich przysmaków oraz zakupić pamiątki.