s14 sp1S14 BIB1S14 SW1s14 pOZALEK1

1_12  

Więcej zdjęć w galerii.

 

6.12.2022r. klasy IIa i IIb udały się na wycieczkę do Kopalni Soli "Wieliczka" w Bochni, gdzie nastapiło również spotkanie ze Św. Mikołajem.

1_15  

Więcej zdjęć w galerii.

 

12.10.2022r. odbyła się wycieczka do Krakowa. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem wystawę Sztuki Polskiej w Muzeum Narodowym. W Muzeum Witrażu zwiedzaliśmy pracownie i Muzeum oraz uczestniczyliśmy w warsztatach wykonując witraże z kolorowych folii.

3_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

We środę 12 października uczennice i uczniowie z czterech klas ósmych wraz z opiekunami (91 osób) odwiedzili KL Auschwitz, miejsce pamięci o cierpieniu i śmierci wielu narodowości. Wizytę w KL Auschwitz poprzedziły zajęcia w Muzeum - synagodze w Oświęcimiu.

1_15  

Więcej zdjęć w galerii.

 

22.10.22r. klasa 4a  była na wycieczce w Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej w Jastrzębi. Uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących zwierząt leśnych, a następnie spacerowali po lesie z pracownikiem ośrodka (zajęcia terenowe). Ostatnim punktem wycieczki było ognisko.

2_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

10 października 53 uczennic i uczniów z klas 8a, b, c i d wraz z opiekunami przemierzało wybrane punkty na małopolskim szlaku architektury drewnianej. Odwiedzili zabytkowe kościoły drewniane w Tarnowie-Terlikowce, Skrzyszowie, Rzepienniku Biskupim, Binarowej, Sękowej i cerkiew w Owczarach. Zarówno uczniowie jak i opiekunowie na zakończenie i zaliczenie zajęć w terenie wykonali szereg ćwiczeń na przygotowanych przez P. A. Kopeć-Wilk kartach pracy.

1_6  

Więcej zdjęć w galerii.

 

5 i 6 października 2022 r. członkowie Szkolnego Koła Turystycznego "Wagabunda", rekrutujący się spośród uczniów klasy VIA wędrowali szlakami Pogórza Rożnowskiego. Na trasie Pławna - Bruśnik - Jamna - Bukowiec - Bobowa podziwialiśmy piękno krajobrazów, pokrytych jesiennymi barwami.

 

Fotografia: Zbigniew Walkowicz

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Klasy 5b i 5c wzięły udział w wycieczce do Chorzowa. W programie był udział w lekcji w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Następnie uczniowie udali się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego i Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego.

1_11  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W piątek 30.09.2022 r. klasy 8a, 8b, 8c i 8d wzięły udział w zajęciach z historii realizowanych w terenie. Tematem zajęć była II wojna światowa w Tarnowie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach w Muzeum Okręgowym i na cmentarzu żydowskim.

1_3  

Więcej zdjęć w galerii.

 

29 września 2022 roku klasy: IVb i IVc uczestniczyły w wycieczce do Kurozwęk. Program wycieczki obejmował m.in.: zwiedzanie Pałacu, "Safari bizon" - przejażdżka wśród bizonów, labirynt w kukurydzy, labirynt bukowy, ognisko, mini-zoo, gry i zabawy. 

201_7  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Zapraszmy do obejrzenia fotorelacjj.

1_11  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W dniu 17.05.2022 uczniowie z kl. 4a pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Ziomek-Urbańskiej i p. Marty Rusin byli na wycieczce klasowej w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Dzieci wzięły udział w seansie filmowym pt."Na skrzydłach marzeń" w kinie sensorycznym w Planetarium. Za pomocą przygotowanych w plenerze stanowisk poznawały prawa przyrody i fizyki otaczającego nas świata.

2_3  

Więcej zdjęć w galerii.  

 

"Jak dobrze jest gdy przyjaźń łączy ludzi, każdy dzień inaczej się toczy".

Drugoklasiści i trzecioklasiści wspólnie spędzają czas w Jodłówce Tuchowskiej: bawią się, tańczą, spacerują, uczą, grają, rozrabiają, śmieją i cieszą się  jesiennym wyjazdem.

1_11            
Więcej zdjęć w galerii.
Klasy 4b i 4c już zaczęły sezon wycieczkowy😊Klasy 4b i 4c już zaczęły sezon wycieczkowy😊15 września, uczniowie ze swoimi opiekunami wybrali się na wycieczkę do Zespołu Pałacowego w Kurozwękach. Największą atrakcją  była przejażdżka "safari wozem", w trakcie której oglądali stado bizonów. Dzieci chętnie odwiedziły również mini-zoo, a także skorzystały z placu zabaw. Labirynt w kukurydzy także przysporzył wielu niezapomnianych wrażeń. Na koniec, dzieci zostały ugoszczone iście po królewsku- na sali pałacowej został podany przepyszny obiad. Zadowoleni i pełni humoru wracali z wyprawy.
1_7            
Więcej zdjęć w galerii.
Ekstremalne atrakcje czekały na klasę 6c w parku rozrywki Szara Sowa w Zawadzie. Najtrudniejsze zadanie czyli pokonanie trasy w parku linowym wszyscy wykonali na 6. Był to bardzo miło i aktywnie spedzony czas.
 
IMG 20210609 104845         
9 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasa 7c wybrała się na wycieczkę do krakowskiego zoo. 

1_2            
Więcej zdjęć w galerii.
Z okazji Dnia Dziecka klasa 7b wybrała się na ognisko do miejscowości Wola Rzędzińska - ośrodek "BIESIADNO". Było pieczenie kiełbasek, gry i zabawy, strzelanie z łuku oraz wiele emocji podczas zabawy terenowej tzw. podchody. Wszyscy wrócili zadowoleni i wypoczęci.
 
1_1            
Więcej zdjęć w galerii.
Dnia 8 października br. w pochmurny i chłodny  jesienny poranek  pod opieką pani wychowawczyni  Doroty Plichty, pani Joli Żeleźnik i pani Pauliny Maślanki udaliśmy się na odkrywanie urokliwego miejsca położonego na Ziemi Opatowskiej.

Nasz miły pan kierowca zawiózł nas do miejscowości Ujazd, gdzie pani przewodnik oprowadziła nas po Zamku Krzyżtopór, chociaż mocno zniszczonym i ograbionym, ale nadal pięknym i pełnym niesamowitej historii. Nie mogliśmy opuścić tego miejsca bez spaceru po ogrodach otaczających zamek oraz bez żadnej pamiątki, także dla naszych bliskich. Zanim wyruszyliśmy w drogę powrotną, odwiedziliśmy wioskę neolityczną nieopodal zamku. Tam, oprócz wysłuchania  ciekawostek o epoce neolitu – życiu ludzi sprzed 5 tys. lat, mogliśmy sprawdzić, jaki jest widok z piętra w domku, nakarmić zwierzęta w przydomowych gospodarstwach, a także wypróbować swoich  umiejętności w strzelaniu z łuku.

Poza samą wiedzą na temat miejsc, które zobaczyliśmy, zdobyliśmy słoneczne wspomnienia wspólnie spędzonego czasu.

Uczniowie klasy 6b

1_20            
Więcej zdjęć w galerii.
1 października klasy siódme udały się na wycieczkę w Bieszczady. Pogoda niestety niedopisała, ale uczniowie nie tracili dobrych humorów. Wszyscy wyruszyli w rejs statkiem po Solinie, poznali tajniki produkcji wyrobów szklanych w Krośnieńskiej Hucie Szkła oraz zasmakowali prawdziwych słodkości w Pijalni Czekolady w Korczynie. Ostatnim punktem wycieczki był McDonald's. 
1_1            
Więcej zdjęć w galerii.
25 września 2020 klasa 4b wraz wychowawcą wybrała się na wycieczkę do Tuchowskiego Lasu. Podziwiając piękno natury przeszli przyrodniczą ścieżkę dydaktyczną prowadzącą do malowniczo położonych śródleśnych stawów, poznając m.in. budowę lasu, czy życie leśnych mrówek. Dzieci miały też okazję zagrać na dendrofonie. Po drodze była chwila zadumy przy cmentarzu z I wojny światowej. Podczas przerw w spacerze grupa miała okazję poznać się lepiej podczas zabaw integrujących.
2_12
 Więcej zdjęć w galerii.

9 października klasy 6b i 6c udały się na wycieczkę jednodniową do województwa podkarpackiego.

Podczas wycieczki dzieci odwiedziły Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła, który należy do najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce. Tam zobaczyli wspaniałą ekspozycję muzealną, rekonstrukcję chat otomańskich i wczesnośredniowiecznych, oraz sam teren grodziska, wały obronne i chaty.

1_2
 Więcej zdjęć w galerii.

27 września br. uczniowie  klas 5b i 5d udaliśmy się pod opieką pani Moniki Błoniarz – Pobiegło, pani Doroty Plichty i pani Marty Rusin odkrywać  uroki miasta Sandomierz, skąpanego we wrześniowym słońcu podczas wycieczki integracyjno – krajoznawczej. Na trasie nie zabrakło ciekawostek, które odsłaniała  przed nami sympatyczna pani przewodnik, która poprowadziła nas przez Wąwóz św. królowej Jadwigi na starówkę miasta. Tam podziwialiśmy eksponaty zebrane w Domu Długosza, słuchaliśmy legend podążając Trasą Podziemną oraz podziwialiśmy panoramę miasta z najwyższej części Bramy Opatowskiej. Wśród innych atrakcji była lekcja historii oraz przymiarka strojów i wypróbowanie broni w Zbrojowni oraz wizyta u Ojca Mateusza, gdzie można było poczuć się, jak postać z serialu. Przed powrotem do Tarnowa, mogliśmy skosztować słodkich przysmaków oraz zakupić pamiątki.

1_1
 Więcej zdjęć w galerii.

W dniach 31 maja do 7 czerwca odbyła sie szkolna wycieczka do Jarosławca dla uczniów klas 4-7. W planie przewidziane były następujące atrakcje:

zajęcia dydaktyczne, artystyczne, zajęcia z edukacji żeglarskiej, zajęcia rekreacyjne na basenie, spacer brzegiem morza, konkurs na rzeźbę z piasku, zajęcia sportowe na plaży „Olimpiada plażowa”, list w butelce, Neptunalia na plaży, zwiedzanie Jarosławca, wejście na latarnię morską, zwiedzanie Darłówka,  spacer po porcie, rejs statkiem, wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego, nauka szant, ognisko i wiele innych. 

Organizatorem wyjazdu był pan B. Czekaj. 

1_1
 Więcej zdjęć w galerii.

W dniach 28-29 maja 2019 r. uczniowie klas VIIa i VIIb przebywali na wycieczce krajoznawczej na Ziemi Lubelskiej. Pierwszego dnia zwiedzali Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolasie, ruiny zamku Firlejów oraz dwór szlachecki w Janowcu nad Wisłą, a na koniec podziwiali atrakcje Kazimierza Dolnego. W drugim dniu kilka godzin poświęcono na poznanie najpiękniejszych miejsc Lublina, na koniec z zachwytem podziwialiśmy wspaniałe wnętrza pałacu Zamojskich w Kozłówce.

sukcesy sportowe_1
sukcesy sportowe_2
 

W Mistrzostwach Tarnowa w piłce ręcznej dziewcząt w kategorii Igrzyska Dzieci (rocznik 2006 i młodsi),nasza drużyna zajęła III miejsce.

Bardzo ładnie zaprezentowali się nasi chłopcy w Mistrzostwach Tarnowa Dzieci w drużynowym tenisie stołowym zdobywając srebrny medal.

Gratulujemy!!!

sportowe sukcesy_4
 

W ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie klas starszych wyjeżdżają na lodowisko. Zajęcia te są atrakcyjną i zdrową alternatywą zajęć w sali gimnastycznej.

 

sportowe sukcesy_2
 

Nasza szkoła zajęła II miejsce w Tarnowskim Współzawodnictwie Sportowym - Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2002 - 2004) w roku szkolnym 2017/2018. Podczas uroczystego podsumowania sportowej rywalizacji w roku minionym szkoła otrzymała puchar i dyplom.

Gratulujemy!!!

sportowe sukcesy_1
sportowe sukcesy_3
 

W Mistrzostwach Tarnowa w piłce siatkowej dziewcząt w rocznikach 2003 - 2005 (Igrzyska Młodzieży Szkolnej), drużyna  dziewcząt w składzie: Aleksandra Pokora, Aleksandra Kawa, Martyna Szanduła, Natalia Szponder, Martyna Więcek, Anna Czerny, Karolina Ból, Alekeksandra Habel, MagdalenaCiochoń, Dominika SzumlańskaJulia Boda, Oliwia Mękal, Patrycja Duda zajęły I miejsce.

 II miejsce  w Mistrzostwach Tarnowa w pływaniu stylem motylkowym zajęła Wanessa Cierpich.

Gratulujemy!!!

Tenis stołowy 2018_2
Tenis stołowy 2018_1
 

W Mistrzostwach Tarnowa w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt rocznik 2003 - 2005 III miejsce zajęła Natalia Szponder, IV miejsce Magdalena Ciochoń.

W kategorii chłopców rocznik 2006 - 2008 I miejsce zajął Aleksander Prusak, II miejsce Patryk Kamiński.

 

 Gratulujemy!!!

szachy 2018_1
 

Drużyna uczniów (rocznik 2006 - 2008) w składzie: Jurek Klaudia, Jakub Słowik, Norbert Cierpich, Michał Kowal zajęli I miejsce w drużynowych Mistrzostwach Tarnowa w  szachach. IV miejsce zajęła drużyna uczniów klas starszych w składzie: Martyna Hajduk, Mateusz Hajduk, Dominik Podraza, Mateusz Oleksy.   

Gratulujemy!!!

piłka nożna 2018_1
 

W Mistrzostwach Tarnowa w halowej piłce nożnej III miejsce zajęli chłopcy rocznik 2006 - 2007.

Skład drużyny: Filip Bober, Karol Cetnar, Alan Kasprzyk, Filip Kołtun, Jakub Marczak, Mazur Miłosz, Aleksander Prusak, Szymon Starzyk, Nikodem Walasek.

Gratulujemy!!!

Uczniowie klas IVc i IVa w ramach obchodów 100-lecia Niepodległej odwiedzili cmentarz nr 192 z I wojny światowej w Dąbrówce Szczepanowskiej.Tam wysłuchali krótkiej historii o cmentarzu oraz zapalili znicze.

Mistrzostwa Tarnowa w Lidze L.A. rok 2018_1
 

W Mistrzostwach Tarnowa w indywidualnej lidze lekkoatletycznej aż 10 uczniów naszej szkoły zdobyło medale w różnych konkurencjach tej dyscypliny. W biegu na 100 m. Julia Boda - brąz, w biegu na 300 m. Nikola Grabczyńska - brąz, w biegu na 600 m. Martyna Dzierwa - złoto, w skoku w dal Oliwia Mękal - brąz oraz Aleksandra Pokora - srebro, w pchnięciu kulą Aleksandra Kawa - srebro oraz Martyna Więcek - brąz, w biegu na 100 m. Adrian Bród - brąz, w skoku w dal Kacper Kieć - brąz. Ponadto sztafeta dziewcząt 4 X 100 m. zajęła miejsce III.

Gratulujemy!!!

100X100X100_1
 

100 zawodników X 100 metrów na 100 lecie Niepodległej - pod takim hasłem sportowcy rozpoczęli obchody tej ważnej rocznicy.

9 października o godzinie 9:30 reprezentacje klas pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego z transparentem i biało - czerwonymi flagami przemaszerowali na boisko "Iskry", aby wziąć udział w międzyklasowej rywalizacji sportowej. Zawodnicy rywalizowali w sztafecie 3 X 100m. Swoją postawą, zaangażowaniem godnie uczcili tę ważną dla wszystkich Polaków uroczystość. 

Wszystkim gratulujemy!!!

sztafetowe biegi przełajowe 2018_1
 

W Mistrzostwach Tarnowa w sztafetowych biegach przełajowych III miejsce zajęły dziewczęta rocznik 2006 - 2008.

Skład drużyny: Klaudia Brygider, Martyna Budzik, Dominika Cetera, Oliwia Mróz, Martyna Nowak, Kinga Obal, Weronika Stelmach, Aleksandra Tyksińska, Julia Wąż.

IV miejsce zajęli chłopcy rocznik 2006 - 2008, IV miejsce zajęły dziewczęta rocznik 2003 - 2005 

Gratulujemy!!!

 

  1_9  
Więcej zdjęć w galerii.

 

2 i 3 października 2018 r. uczniowie klas: VIIA i VIIB uczestniczyli w wycieczce, podczas której zwiedzili szereg zamków: Będzin, Siewierz, Olsztyn k. Częstochowy, Mirów, Bobolice, Ogrodzieniec. Odwiedziliśmy też sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.

 

 

 

 

BIAŁA SZKOŁA 2018-2019 W MURZASICHLU

ORGANIZATOR : Szkoła Podstawowa Nr 14 w Tarnowie.

TERMIN : 25.02 – 02.03.2018 r.

"Biała Szkoła" to zajęcia dydaktyczno-sportowe łączące w sobie szereg dyscyplin: zajęcia edukacyjne, rekreacyjne,  narciarstwo, snowboard, geografia i kultura Tatr i Podhala, zajęcia artystyczne, tworzenie elektronicznego sprawozdania w formie prezentacji multimedialnych, galerii zdjęć i filmów.

Szczegóły w załączniku. ZAPRASZAMY!!!

Pliki do pobrania:
Pobierz plik (obóz narciarski- Murzasichle 2018.pdf)obóz narciarski- Murzasichle 2018.pdf[ ][ ]
  1_2  
Więcej zdjęć w galerii.

Członkowie koła turystycznego uczestniczyli w 3-dniowym rajdzie szlakami Beskidu Sądeckiego. Pierwszego dnia wyruszyliśmy z Żegiestowa – Zdroju i przez Pustą Wielką dotarliśmy do Bacówki nad Wierchomlą, pokonując 11 km i 700 m różnicy wzniesień. Kolejny dzień wypełniony był długą (18 km) wędrówką przez Runek, Halę Łabowską i Halę Pisaną do schroniska „Cyrla” pod Makowicą. Trzeciego dnia pozostało nam już tylko zejść do Rytra i wrócić do domu.

Była to pierwsza duża wyprawa naszego koła. Włożony w wędrówkę wysiłek został nagrodzony wspaniałymi widokami, które na długo zapadły w naszej pamięci.

 

Opracował: Zbigniew Walkowicz

1_9
 Więcej zdjęć w galerii.

Klasa 4D wraz ze swoją wychowawczynią Panią Monika Błoniarz-Pobiegło zainaugurowała rok szkolny wrześniową wycieczką szkolną.  Pierwszym celem naszej wyprawy było Muzeum Lizaka w Jaśle. Mieliśmy okazję poznać historię tego cudownego smakołyku.Najwięcej jednak frajdy przyniosła nam możliwość zrobienia własnego lizaka. Po wybraniu koloru i smaku masy cukrowej mogliśmy uwolnić wodze fantazji i wykreować lizaka o dowolnym kształcie. Zaopatrzyliśmy się również w niemałą liczbę pamiątek bo jakże przejść obojętnie koło sklepiku z pamiątkami, a właściwie powinniśmy rzec, lizakami.

  1_5
 Więcej zddjęć w galerii. 

Ostatnia wycieczka (na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego) była jednocześnie dla nas początkiem eksplorowania Beskidu Wyspowego. Ponieważ pogoda dopisała, a widoki były cudne, zapadło postanowienie: jeszcze tu wrócimy!

 

Opracował: Pan Zbigniew Walkowicz