s14 konks14 DODR1s14 PLEK1s14 KAL1s14 REK1s14 EDUNET1s14 KO1

school 1974369 1280   

Dyrekcja, wychowawca, a przede wszystkim uczniowie klasy 6a składają serdeczne podziękowania Pani Katarzynie Mach i Panu Gerardowi Pawłowskiemu za ufundowanie oraz wykonanie nowych blatów do sali lekcyjnej nr 9. Klasa wygląda teraz pięknie! Jesteśmy wdzięczni za Państwa zaangażowanie w życie klasy i szkoły.

 

 

 kartka  
Promując ideę pisania kartek i dbania o relacje z drugim człowiekiem, nasza szkoła, kolejny już raz przystąpiła do IV edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.
 
POWODY DLA KTÓRYCH WŁĄCZYLIŚMY SIĘ W KAMPANIĘ
• Pragniemy wraz z całą Polską włączyć się do działania polegającego na wysłaniu kartek świątecznych swoim najbliższym.
• Chcemy podkreślić wyjątkowość łączących nas więzi i osobistych relacji w świecie, w którym bardzo ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.
• Zachęcamy, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe.
• Jesteśmy przekonani, że w świecie cyfrowym bardzo ważne jest kultywowanie rodzinnych tradycji.
1_1  

Więcej zdjęć w galerii.  

 

Czy ktoś spodziewa się, idąc do szkoły, że spotka tam goblina albo elfa? natrafi na smoka lub czarodzieja? Tak było podczas lekcji języka polskiego poświęconych lekturze "Hobbit..." w klasie 6a pod kierunkiem pani Ewy Tomasik.

imgg

 

Życzenia Samorządu Uczniowskiego skierowane do Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Szkoły.

 

 

 

 

 

akcja m   
Minął miesiąc, odkąd nasza szkoła przystąpiła do projektu „Akcja Menstruacja”, czyli pudełka z produktami menstruacyjnymi w szkolnych toaletach.
 
Dlaczego dostęp do środków menstruacyjnych jest tak ważny?
W Polsce żyje około 38 mln osób. Według Głównego Urzędu Statystycznego, w 2019 roku aż 1,5 mln z nich było dotkniętych ubóstwem. Wśród nich są też osoby menstruujące, które zagrożone są zjawiskiem ubóstwa menstruacyjnego. Najbardziej narażoną grupą są osoby uczące się, niesamodzielne i zależne finansowo młode osoby, które z powodu braku dostępu do odpowiednich środków higienicznych czasami nawet opuszczają zajęcia. 1 na 6 dziewczyn nie przyszła do szkoły właśnie z tego powodu, co konsekwentnie oznacza ograniczenie dostępu do edukacji i sprzyja powstawaniu i pogłębianiu się nierówności…

1_6  

Więcej zdjęć w galerii.

 

 października klasa7d oraz klasa 7b pod opieką Pań: A. Kopeć-Wilk, D. Plichty i J. Żeleźnik wzięła udział w objeździe historycznym Szlakiem cmentarzy I wojny Tarnowa i okolic. Trasa wiodła z Tarnowa przez wsie i wzgórza dookoła Tarnowa, gdzie prowadzone były działania wojenne.

1_5

Więcej zdjęć w galerii. 

Klasy: 7b i 7c pod opieką pani Ewy Tomasik pracowały nad projektem edukacyjnym, omawiając lekturę obowiązkową "Mały Książę"
A. de Saint-Exupéry'ego. Efektem pracy były piękne scenki obrazujące podróże bohatera.

1_7  

Więcej zdjęć w galerii. 

 

5 października uczniowie klasy 7a i 7c odwiedzili przepiękny zamek w Ogrodzieńcu. Oprócz trzygodzinnego spaceru przez epoki był też czas na zabawę w parku doświadczeń, w domu strachów i na zjeżdżalni. Przez całą wycieczkę towarzyszyły nam słońce i dobre humory.

1_1

Więcej zdjęć w galerii. 

W pierwszym dniu października klasa 6 pojechała na jednodniową wycieczkę do zamku Krzyżtopór. Zwiedzanie budowli odbywało się w formie questu. Uczniowie musieli rozwiązywać zagadki aby przechodzić do kolejnego etapu zwiedzania. Po krótkim spacerze szóstoklasiści dotarli do wioski neolitycznej. Wzięli tam udział w plenerowej lekcji historii oraz w warsztatach lepienia naczyń glinianych, pieczenia placków oraz strzelania z łuku.

chłopak  

 

Klasa 2a obchodzi Dzień Chłopaka.

1_3

Więcej zdjęć w galerii. 

Kaligrafia przy użyciu gęsiego pióra, to było nie lada wyzwanie.  Przekonali się o tym dzisiaj uczniowie klasy II B uczestnicząc w warsztatach "Wspomnienia ze szkolnej  ławy" w Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach. Fajnie było usiąść w starych drewnianych ławach, posłuchać ciekawych opowieści i wykonać samodzielnie własną ozdobną okładkę do pamiętnika.

AG  

źródło: https://tarnow.pl/ 

 

28 września uczniowie z klas 7 i 8 wzięli udział w spotkaniu na żywo ze sportowcami Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych Start, reprezentującymi Polskę w niedawnych Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Spotkanie miało miejsce w hali tarnowskiego Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej.

Więcej informacji nt. spotkania można znaleźć klikając TUTAJ.

 
1_2
Więcej zdjęć w galerii.
28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Uczniowie klasy II B podjęli w tym dniu różne działania, które miały na celu uświadomienie jaki dobry wpływ na nasze zdrowie mają te pyszne owoce z polskich sadów. Dzieci uczciły ten dzień przepysznymi szarlotkami, które upiekły mamusie.  
Dziękujemy Mamusiom za wspaniałe wypieki ❤️
policja   

Dnia 27 września uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w pogadance na temat odpowiedzialności  karnej  za popełnione czyny osób nieletnich. Zajęcia odbyły sie w ramach Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Tarnowa na rok 2021. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną. Prowadzący pogadankę uświadomił uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.

1_14

Więcej zdjęć w galerii. 

27 września 2021r. klasa 4a wybrała się do gospodarstwa agroturystycznego w Jastrzębiej. Przez aktywny udział w warsztatach kulinarnych dzieci poznały proces wypieku chleba i rogalików drożdżowych. Zobaczyły także jak przez mielenie ziaren w żarnach powstaje mąka. Kolejnym etapem były zabawy na świeżym powietrzu i grill. Następnie dzieci pomaszerowały szlakiem turystycznym do Jamnej, gdzie zapoznały się z wydarzeniami II wojny światowej pod pamiątkową tablicą. Na koniec z wieży widokowej obok Bacówki podziwiały piękną panoramę Beskidów i Tatr. Z samodzielnie wykonanym chlebem, pełne wrażeń i radości ze wspólnie spędzonego czasu, dzieci wróciły do domu.

IMG 20211001 094557  

Od 20 do 24 września kandydaci do Rady Samorządu Uczniowskiego prowadzili w szkole kampanię wyborczą zachęcającą do oddania głosu właśnie na ich osobę. W ramach kampanii przygotowali plakaty wyborcze oraz zaprezentowali swój program przez szkolny radiowęzeł. 24 września odbyło się spotkanie uczniów klas 4-8 z kandydatami na sali gimnastycznej. Wybory do rady odbyły się w dniu 27 września, a ich wyniki są następujące: