s14 konks14 DODR1s14 PLEK1s14 KAL1s14 REK1s14 EDUNET1s14 KO1

1_2  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Troje uczniów naszej szkoły: Karolina Martyka (7a), Kacper Breński (8b) oraz Amelia Dulińska (8c) wzięło dzisiaj udział w wojewódzkim etapie Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie – Ewangelia według św. Jana”. Gratulujemy zakwalifikowania się do ostatniego etapu i życzymy jak najlepszego wyniku!

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Złotka z klasy 1a to prawdziwe talenty. Maja i Julia Pedrak oraz Izabela Toczek reprezentowały Cheerleaders Academy All Stars na Mistrzostwach Polski w Raszynie i zdobyły I miejsce w kat. L1. Natomiast Liliana Krawiec brała udział w III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Revolution of Dance i zajęła I miejsce w kategorii tanecznej STREET DANCE DUET, II miejsce w kategorii STREET DANCE SOLO i I miejsce w kategorii tanecznej STREET DANCE FORMACJA. Serdecznie gratulujemy!!

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Uczniowie klasy 5a i 5b w ramach projektu "Wizyta na Olimpie" wcielili się w bogów greckich. Prezentację postaci dopełniał strój, w przygotowaniu którego należało wykazać się kreatywnością. Całość zakończyła się sesją zdjęciową.

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Od początku II sem. bieżącego roku szkolnego realizujemy w naszej szkole kolejny projekt związany z wybitnymi postaciami Polaków, którzy wpisali się w historię Tarnowa. Rok 2023 został ogłoszony w naszym mieście Rokiem Zygmunta Wróblewskiego i Karola Olszewskiego. Tym wybitnym naukowcom pracującym przez pewien czas w duecie udało się skroplić po raz pierwszy na świecie tlen, a następnie azot. Dotychczas lekcje fizyki i chemii w najstarszych klasach zostały wzbogacone o informacje związane z osiągnięciami Wróblewskiego i Olszewskiego, powstały gazetki przybliżające temat, planowany jest konkurs wiedzy.

1_2  

Więcej zdjęć w galerii.

 

10 marca zakończyliśmy zbiórkę w ramach szkolnej akcji "Nasiona dla Ukrainy". Zebraliśmy łącznie w naszej szkole 772 torebek z nasionami burakow, marchewki i innych warzyw. 22 marca zostaly one przekazane do parafii we Lwowie, a następnie mają być przesłane na tereny najmocniej dotknięte konsekwencjami wojny. Akcję prowadziło Szkolne Kolo Wolontariatu wraz z biblioteką szkolną.

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W ostatnich dniach przekazaliśmy ostatnią partię świec okopowych wykonanych z materiałów (wosk, puszki, tektura) dostarczonych przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Łącznie w ramach szkolnej akcji "Pomóżmy przetrwać zimę Ukrainie" przekazaliśmy w imieniu naszej szkoły 450 gotowych świec okopowych i kilkaset pustych puszek. Akcję prowadziło Szkole Koło Wolontariatu wraz z biblioteką szkolną. 

332165370 1620781341717836 1877949933135755629 nb  

Miło nam poinformować, że w ramach szkolnej akcji na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii (zbiórka do puszki, kiermasz ciast) zebraliśmy  łącznie 3740 zł. Zgromadzone środki wpłaciliśmy na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. 

Zbiórkę prowadziło Szkolne Koło Wolontariatu i samorząd uczniowski. 
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za poświęcony czas i środki.

1_1  

Dla dzieci, które od września mają rozpocząć naukę w naszej szkole, zorganizowaliśmy Dzień Otwarty. Rodzice wraz z przyszłymi pierwszoklasistami mieli okazję zwiedzić budynek naszej szkoły, mogli zajrzeć do różnych sal lekcyjnych i porozmawiać z nauczycielami i dyrekcją. Nauczyciele oraz uczniowie z klasy 4 i 5 przygotowali krótki występ artystyczny, pokaz mody ekologicznej oraz pokazy taneczne. Każdy przedszkolak dostał drobny, słodki upominek, który miał umilić spacer po naszej placówce.

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

21 marca uczniowie naszej szkoły z przytupem przywitali wiosnę! 
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano turniej szachowy, dzień piżamy i dzień kolorowej skarpetki 😊
Wszyscy mogli założyć swoje ulubione nocne stroje,  poszurać po szkolnych korytarzach bamboszami, opatulić się miękkim kocem lub włożyć kolorowe, nie do pary skarpetki- symbol światowego Dnia Zespołu Downa (ponieważ chromosom ma kształt skarpetki ). 🧦

2_7  

Więcej zdjęć w galerii.

 

21 marca 2023r.  w naszej szkole odbył się I Turniej Szachowy dla uczniów z klas IV-VIII. Został on zorganizowany z inicjatywy Samorządu szkolnego.  Pomysłodawcą przedsięwzięcia był  Krzysztof Szumowicz z kl. 8d, który profesjonalnie  poprowadził turniej. Opiekę nad graczami sprawowali nauczyciele - opienunowie SU, ks. Krzysztof oraz Pani bibliotekarka. Zainteresowanie turniejem było bardzo duże, bowiem do udziału zgłosiło się 30 uczniów. Szachiści wykazali się dużymi umiejętnościami. Obserwując trwający turniej, doszliśmy do wniosku, że mamy w naszej szkole bardzo wielu zdolnych szachistów, którzy z pasją rozwijają swoje umiejętności w najstarszej, strategicznej grze świata.

1_7  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Od początku II semestru bieżącego roku szkolnego realizujemy w naszej szkole projekt nt. Mikołaja Kopernika w związku z ogłoszeniem roku 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika (m.in.). Kilka zadań udało nam się już zrealizować, inne jeszcze przed nami. Przez najbliższy miesiąc będzie można oglądać wystawę poświęconą polskiemu astronomowi, na której znalazły się prace uczniów z klas 1-8. Są to makiety, lapbooki, plakaty i inne. Później prace z wystawy będzie można do konca roku oglądać w bibliotece szkolnej. Prace powstały w ramach zajęć historii i zajęć bibliotecznych. W najbliższym czasie w ramach zajęć z geografii planujemy konkurs wiedzy nt. polskiego astronoma i jego przełomowego odkrycia.

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W piątek 17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Tematem przewodnim był kolor zielony, uczniowie ubrani na zielono nie byli tego dnia pytani. Pięknie ubrani uczniowie klasy 8d malowali koniczynki, naklejali i rozdawali naklejki. Największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy ze słodkimi nagrodami - poszukiwanie czterolistnych koniczynek! A to wszystko na tle pięknej, zielonej gazetki.

cross gbe3475982 1920  

Plan rekolekcji wielkopostnych 22-24.03.2023 – Szkoła Podstawowa nr 14 w Tarnowie im. Stefana Jaracza

Pliki do pobrania:
Pobierz plik (rekol.jpg)Plan rekolekcji[ ][ ]

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W dniu 14.03.2023r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Tarnowa w Indywidualnym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci rocznik 2010 i młodsi oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej rocznik 2008 – 2009, w których Nasi uczniowie zdobyli następujące wyniki. 

Bez tytułuqqqqqq  
Źródło: https://www.1lo.limanowa.pl  

9 marca 2023 r. w gmachu I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Orkana w Limanowej odbyła się Gala Finałowa podsumowująca II Wojewódzki Interdyscyplinarny Konkurs Filozoficzny „#Sapere Aude#Odważ się być Mądrym!”. Komisja Konkursowa dokonała oceny  zgłoszonych prac  z etapu szkolnego i przyznała wyróżnienie naszej uczennicy - Nataszy Liszce z 5c. Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji dostępnych tutaj.

1_10  

Więcej zdjęć w galerii.

 

 9 marca 2023r. klasa 6b w ramach lekcji odbyła wycieczkę do Tarnowskiego Pasażu Odkryć.