s14 konks14 DODR1s14 PLEK1s14 KAL1s14 REK1s14 EDUNET1s14 KO1

Zakończenie roku_1

Szanowni Rodzice!

26 czerwca kończymy rok szkolny 2019/2020. Niestety, w tym roku nie odbędzie się tradycyjne zakończenie. Wychowawcy klas wydadzą uczniom świadectwa wg ustalonego i przekazanego Państwu harmonogramu. Istnieje możliwość odebrania świadectwa w późniejszym terminie w sekretariacie szkoły po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie. Po odbiór świadectwa w dodatkowym terminie należy się zgłosić z legitymacją szkolną (uczeń) lub dowodem tożsamości (rodzic). Należy pamiętać, że na terenie szkoły obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk.

     

logo kangourouTerminarz Konkursu w zależności od kategorii:

 

Ogłoszenie

Od 1 kwietnia 2020 r. w Zespole Przychodni Specjalistycznych Sp. z o.o. funkcjonuje Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży - I poziom referencyjny. Ośrodek zlokalizowany jest przy ul. Mostowej 6 w Tarnowie. Wszystkich rodziców, pedagogów, psychologów i nauczycieli, którzy mają problemy z dziećmi zachęcamy do kontaktu.

JAK UCZESTNICZYĆ W LEKCJACH ONLINE? (dotyczy uczniów i nauczycieli, którzy ustalili pracę ONLINE z wykorzystaniem CISCO WEBEX MEETINGS)

 

SZANOWNI PAŃSTWO,


Uruchamiamy dla Państwa specjalne DYŻURY PEDAGOGÓW Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie. Już od 20.04.2020 r. pełnione będą dyżury, podczas których specjaliści udzielą wsparcia rodzicom, dzieciom i nauczycielom. Ponadto zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.ppptarnow.pl, gdzie w zakładce Dopobrania/Materiały pedagogów znajdą Państwo liczne materiały doprowadzenia terapii pedagogicznej w warunkach domowych.

 

Maseczki dla uczniów tarnowskich szkół mieszkających w Tarnowie

 

Szanowni Rodzice!

Do szkoły dotarły maseczki zakupione przez UMT dla uczniów mieszkających w Tarnowie. Pakiet składa się z trzech maseczek, które można użyć kilka razy (po każdym użyciu sterylizując je poprzez upranie w wodzie o temperaturze powyżej 70 st. C).

Maseczki można odebrać w szkole w holu przy głównym wejściu (od parkingu). Bardzo proszę wchodzić do budynku pojedynczo, podać imię i nazwisko dziecka pracownikowi szkoły i odebrać pakiet. 

Zapraszamy po odbiór od piątku 17 kwietnia w godz. 8.00-14.00.

plakat         
9 kwietnia 2019 r. w Dzienniku Ustaw ogłoszona została ustawa Święto Chrztu Polski. Jako datę obchodów tego ważnego państwowego święta wybrano 14 kwietnia. Historycy wskazują, że jest to data narodzin Państwa Polskiego i jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. 
 

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne i tradycja ludowa splatają się w jedno.
Uczniowie klas szóstych wykonali własnoręcznie tradycyjnie palmy, będące przypomnieniem o zbliżających się wielkimi krokami świętach oraz jeden z ważniejszych symboli świąt Wielkiej Nocy – jajka, symbol rodzącego się życia!

Drodzy uczniowie klas VIII, w okresie pandemii, wznowione zostaje funkcjonowanie Szkolnego Punktu Informacji i Kariery (SPInKa) w formie dostosowanej do wyjątkowych okoliczności.

Zaglądajcie regularnie do wiadomości w e-dzienniku, gdzie pojawi się propozycja rozmowy telefonicznej lub przez What’s App według harmonogramu zamieszczonego poniżej. Mam nadzieję, że taka forma konsultacji indywidualnych będzie równie wartościowa co nasze rozmowy w gabinecie.

Harmonogram SPInKi obowiązujący od dnia 2.04.2020 do końca pandemii, z uwzględnieniem przerwy świątercznej w dniach 09-14.04.2020.

Wtorek : 13: 35 – 16:00

Środa : 12:45 – 15:10

czwartek : 11:45 – 13:45 ; 14:25 – 15:10

Wszystkim Wam życzę zdrowia i optymizmu,

Doradca zawodowy – Katarzyna Płachta

 
Szanowni Państwo,
 
20 marca MEN przedłużyło zamknięcie szkół na kolejne dwa tygodnie - od 25 marca do Wielkanocy. Przez ten okres nauczyciele będą prowadzić zajęcia zdalnie korzystając głównie z e –dziennika i dostępnych komunikatorów (poprzez maila, smsy, Messengera itp.). Od środy zostanie wpisany podział godzin w e-dzienniku. Uczniowie będą mieć okrojoną ilość godzin, która jednak pozwoli na realizację podstawy programowej.

 

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

20 marca MEN przedłużyło zamknięcie szkół na kolejne dwa tygodnie - od 25 marca do Wielkanocy. Przez ten okres nauczyciele będą prowadzić zajęcia zdalnie korzystając głównie z e-dziennika i dostępnych komunikatorów. Szczegółowe informacje dotyczące podziału godzin i systemu oceniania zostaną Państwu przekazane przez e- dziennik do wtorku 24 marca.

Szkoła będzie pracowała w ograniczonym zakresie. Zachęcam gorąco do kontaktu telefonicznego i mailowego:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 146251014

Życzę wszystkim dużo zdrowia!!! Uczniów proszę o zostanie w domu. Boiska szkolne i plac zabaw są zamknięte do odwołania.

Jadwiga Jachym
dyrektor szkoły

Drodzy uczniowie!

Serdecznie zapraszam w wolnych chwilach do odwiedzenia strony internetowej, która w łatwy i przyjemny sposób prezentuje wszystko to, co powinniście wiedzieć o zawodach.

Mapa Karier - a tam proszę kliknąć Wędrówka po mieście zawodów. Każdy budynek na planie miasta to grupa zawodów, wystarczy kliknąć, żeby odkryć wiele ciekawych zawodów w poszczególnych branżach.

Życzę przyjemnej zabawy i wielu sugestii dotyczących dalszego kształcenia i wyboru profesji.

Proponuję także stronę, trochę ambitniejszą, ale ciekawą ze względu na aktualne dane :

pt:" Jakich pracowników brakuje w Polsce w roku 2020." Jest to ciekawe zestawienie najbardziej deficytowych profesji, być może da do myślenia nad waszą przyszłością.

Jeżeli ktoś z uczniów potrzebuje porady, sugestii z mojej strony, to zapraszam do kontaktu ze mną przez e-dziennik.

Pozdrawiam

Katarzyna Płachta – doradca zawodowy.

Moi drodzy uczniowie jeżeli ktoś nie ma jeszcze dostępu do e-dziennika to proszę o wykonanie następujących czynności. Chyba, że rodzic chce by kontakt nauczyciel-ucznień odbywał przez jego konto.

1. Wy pod madzorem rodzica (szczególnie klasy młodsze) zakładacie sobie konto e-mail. !!! Rodzc i uczeń muszą mieć inne konta e-mail.

2. Rodzic lub Wy przekazuje nazwę konta e-mail wychowawcy by wprowadził je do e-dziennika.

3. Wchodzicie na stronę E-DZIENNIKA i wybieracie opcję "NIE PAMIĘTAM JAK SIĘ ZALOGOWAĆ" - podajecie swój PESEL i postępujecie zgodnie z instrukcją.

4. Na e-mail przychodzi link aktywacyjny. Uruchamiamy go i ustalamy hasło dostępu. !!!!! HASŁO MUSI ZAWIERAC MALE I DUZE LITERY CYFRY I ZNAKI SPECJALNE nie może zawierać imion i nazwisk.

 

W przypadku problemów kontakt rodzica ze mną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

16.03.2020 r. Prezydent Miasta Tarnowa podpisał zarządzenie w sprawie odstąpienia od realizacji półkolonii w 2020 roku. Decyzja w tej sprawie może ulec zmianie w zależności od ukształtowania się stanu zagrożenia epidemicznego w kraju i tym samym od ewentualnych zmian kalendarza roku szkolnego.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.