s14 konks14 DODR1s14 PLEK1s14 KAL1s14 REK1s14 EDUNET1s14 KO1

 
Szanowni Państwo,
 
20 marca MEN przedłużyło zamknięcie szkół na kolejne dwa tygodnie - od 25 marca do Wielkanocy. Przez ten okres nauczyciele będą prowadzić zajęcia zdalnie korzystając głównie z e –dziennika i dostępnych komunikatorów (poprzez maila, smsy, Messengera itp.). Od środy zostanie wpisany podział godzin w e-dzienniku. Uczniowie będą mieć okrojoną ilość godzin, która jednak pozwoli na realizację podstawy programowej. Układając podział godzin staramy się uwzględnić zasady bezpiecznego i higienicznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną oraz równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia. Proszę nie sugerować się godzinami poszczególnych zajęć, dziecko nie musi wchodzić w tych godzinach, które podane są w e- dzienniku. Niestety, ostatnie dni pokazują, że bardzo często edunet zawiesza się w godzinach dopołudniowych. Zgłaszacie mi również Państwo, że nie zawsze dzieci mają dostęp do komputera, gdyż sami pracujecie zdalnie lub po prostu nie możecie pomóc dzieciom ze względu na pracę. Dlatego czas na wykonanie zadań jest dogodny dla uczniów i Państwa. Ze względu na wiek dzieci rezygnujemy z wideo lekcji czy nauki o określonej godzinie w trybie on-line. Nauczyciele będą określali termin wykonywania zadań, który nie będzie zbyt krótki.

Pamiętajcie Państwo, że dla nas wszystkich jest to nadzwyczajna sytuacja i zapewne popełnimy w tym czasie wiele błędów, które nie wynikają ze złej woli, tylko z faktu, iż robimy pewne rzeczy po raz pierwszy. Bardzo proszę:
Zachęcać dzieci do samodzielnej pracy.
Być w kontakcie z wychowawcą i nauczycielami, korzystać regularnie z e-dziennika, sprawdzać stronę internetową szkoły.
W miarę możliwości wspierać (ale nie wyręczać) dzieci w wykonywaniu zadanych prac.
Zgłaszać do mnie wszystkie uwagi i spostrzeżenia związane ze zdalnym nauczaniem poprzez e-dziennik lub na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wspólnie z nauczycielami opracujemy również w jaki sposób będziemy monitorować postępy uczniów oraz jak będziemy za ten czas oceniać. Oceny będą wpisywane w e-dzienniku (tak jak dotychczas).

Z poważaniem
Jadwiga Jachym

 

 

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

20 marca MEN przedłużyło zamknięcie szkół na kolejne dwa tygodnie - od 25 marca do Wielkanocy. Przez ten okres nauczyciele będą prowadzić zajęcia zdalnie korzystając głównie z e-dziennika i dostępnych komunikatorów. Szczegółowe informacje dotyczące podziału godzin i systemu oceniania zostaną Państwu przekazane przez e- dziennik do wtorku 24 marca.

Szkoła będzie pracowała w ograniczonym zakresie. Zachęcam gorąco do kontaktu telefonicznego i mailowego:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 146251014

Życzę wszystkim dużo zdrowia!!! Uczniów proszę o zostanie w domu. Boiska szkolne i plac zabaw są zamknięte do odwołania.

Jadwiga Jachym
dyrektor szkoły

Drodzy uczniowie!

Serdecznie zapraszam w wolnych chwilach do odwiedzenia strony internetowej, która w łatwy i przyjemny sposób prezentuje wszystko to, co powinniście wiedzieć o zawodach.

Mapa Karier - a tam proszę kliknąć Wędrówka po mieście zawodów. Każdy budynek na planie miasta to grupa zawodów, wystarczy kliknąć, żeby odkryć wiele ciekawych zawodów w poszczególnych branżach.

Życzę przyjemnej zabawy i wielu sugestii dotyczących dalszego kształcenia i wyboru profesji.

Proponuję także stronę, trochę ambitniejszą, ale ciekawą ze względu na aktualne dane :

pt:" Jakich pracowników brakuje w Polsce w roku 2020." Jest to ciekawe zestawienie najbardziej deficytowych profesji, być może da do myślenia nad waszą przyszłością.

Jeżeli ktoś z uczniów potrzebuje porady, sugestii z mojej strony, to zapraszam do kontaktu ze mną przez e-dziennik.

Pozdrawiam

Katarzyna Płachta – doradca zawodowy.

Moi drodzy uczniowie jeżeli ktoś nie ma jeszcze dostępu do e-dziennika to proszę o wykonanie następujących czynności. Chyba, że rodzic chce by kontakt nauczyciel-ucznień odbywał przez jego konto.

1. Wy pod madzorem rodzica (szczególnie klasy młodsze) zakładacie sobie konto e-mail. !!! Rodzc i uczeń muszą mieć inne konta e-mail.

2. Rodzic lub Wy przekazuje nazwę konta e-mail wychowawcy by wprowadził je do e-dziennika.

3. Wchodzicie na stronę E-DZIENNIKA i wybieracie opcję "NIE PAMIĘTAM JAK SIĘ ZALOGOWAĆ" - podajecie swój PESEL i postępujecie zgodnie z instrukcją.

4. Na e-mail przychodzi link aktywacyjny. Uruchamiamy go i ustalamy hasło dostępu. !!!!! HASŁO MUSI ZAWIERAC MALE I DUZE LITERY CYFRY I ZNAKI SPECJALNE nie może zawierać imion i nazwisk.

Przy okazji umieszczam link http://szp14.pl/oferta-szkoly na pewno coś ciekawego znajdziecie oraz propozycję zadań z Informatyki http://szp14.pl/zajecia-pozalekcyjne/57-kolo-informatyczne

 

W przypadku problemów kontakt rodzica ze mną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

16.03.2020 r. Prezydent Miasta Tarnowa podpisał zarządzenie w sprawie odstąpienia od realizacji półkolonii w 2020 roku. Decyzja w tej sprawie może ulec zmianie w zależności od ukształtowania się stanu zagrożenia epidemicznego w kraju i tym samym od ewentualnych zmian kalendarza roku szkolnego.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Szanowni Państwo!!!

W związku z brakiem dostępu uczniów i nauczycieli do biblioteki szkolnej przesyłam państwu niektóre propozycje które mogą  się przydać. Poniżej zestawienie atrakcji czytelniczo-kulturalnych, z których warto skorzystać.

Jeśli nie zdążyliście lub zapomnieliście wypożyczyć książki z biblioteki, możecie część z nich znaleźć w bezpłatnych bibliotekach internetowych.

Lista będzie uzupełniana w miarę możliwości i potrzeb

wirus                             Szanowni Państwo!

 

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szkół, przedszkoli i uczelni na terenie całego kraju. W czwartek i piątek organizujemy w szkole zajęcia opiekuńczo- wychowawcze, ale apelujemy, by dzieci, jeśli jest taka możliwość, zostały w domach  - bezwzględnie, jeśli są przeziębione. W czwartek dla dzieci będzie wydawany obiad, w piątek nie.

PÓŁKOLONIA LETNIA 

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 14 IM. STEFANA JARACZA W TARNOWIE

 

Rejestracja kandydatów na uczestników półkolonii odbywać się będzie za pomocą systemu elektronicznego „System VEdukacja Nabór: Półkolonie”, dostępnego na stronie http://edunet.tarnow.pl/pl/sp_wyp/sp_wyp/polkolonie w terminie

od godziny 8.00 w dniu 19 marca 2020 r. do godziny 15.00 w dniu 23 marca 2020 r.

Pliki do pobrania:
Pobierz plik (zarządzenie nabór i organizacja półkolonii 2020.docx.pdf)ZARZĄDZENIE NR 88/2020 PREZYDENTA MIASTA TARNOWA z dnia 28 lutego 2020 r. [ZARZĄDZENIE NR 88/2020 PREZYDENTA MIASTA TARNOWA z dnia 28 lutego 2020 r. w sprawie ustalenia Regulaminu naboru uczestników i ogólnych zasad organizacji w roku 2020 półkolonii w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasta Tarnowa.][ ]
wirus     

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami.

Proszę kliknąć tutaj

1_1            
Więcej zdjęć w galerii.
Dnia 27 lutego 2020 odbyła się kolejna wizyta w ramach doradztwa zawodowego. Tym razem, grupa uczniów klas VIII miała okazję zwiedzić Sąd Rejonowy w Tarnowie, poznać zawody prawnicze, ścieżkę edukacyjną oraz predyspozycje niezbędne do wykonywania tych zawodów.

Pani kierownik wydziału karnego, Sędzia Joanna Słowik opowiadała o specyfice swojego zawodu, przytaczając wiele przykładów z własnego wieloletniego doświadczenia. Uczniowie bardzo chętnie zadawali wiele pytań, mogli zasiąść za stołem sędziowskim, na miejscach przeznaczonych dla stron, przyjrzeć się z bliska atrybutom charakterystycznym dla sali rozpraw, przymierzyć togi a nawet przejrzeć kodeks prawa karnego.

Komunikat PDP 1 1b

 

1_1            
Akcja Góra Grosza organizowana po raz dwudziesty przez Towarzystwo Nasz Dom została przeprowadzona w naszej szkole przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Anny Piotrowskiej i pani Katarzyny Płachty.

Uczniowie zebrali łącznie od wszystkich klas sumę: 297 zł. Monety ważyły prawie 20kg.

1_5
 Więcej zdjęć w galerii.
Lekcje j. polskiego wcale nie muszą być nudne! ”Lektura w pudełku” czy lapbooki to dobry sposób, by zaktywizować ucznia. Kształtuje się tu szereg umiejętności, m.in. przekład intersemiotyczny, kreatywność, autoprezentacja.
 
 

Opracowała: P. Marta Jarmuła

1_7
 Więcej zdjęć w galerii.
W dniu dzisiejszym gościliśmy grupę artystyczną „Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny pt. „Wrzesień 1939.” W czasie spotkania młodzież poznała sytuację międzynarodową Polski przed wybuchem II wojny światowej i w czasie kampanii wrześniowej. Uczniowie brali udział musztrze, demonstrowali ekwipunek i wyposażenie używane przez żołnierzy podczas kampanii wrześniowej, przymierzali hełmy, mundury, poznali techniki łączności. Zaprezentowane zostały też bezpieczne repliki broni, które cieszyły się szczególnym zainteresowaniem.
1_7
 Więcej zdjęć w galerii.
Uczniowie klasy I a i klas III a, b, c pod opieką wychowawców przebywali na dwudniowym wyjeździe w Jodłówce Tuchowskiej. Bardzo aktywnie spędzili czas na zabawach integracyjnych, grach zespołowych, spacerach, warsztatach.

Dzieci zżyły się z sobą i zdały egzamin z samodzielności na 100%. Ten wyjazd na długo pozostanie w ich sercach i w pamięci.

 

Opracowała: P. M. Szabłowska

, 1_1
 Więcej zdjęć w galerii.
Klasa III C uczestniczyła w dynamicznej lekcji wf prowadzonej przez trenera w klubie UNIT 37. Dzieci wróciły zmęczone, ale zadowolone.
 
 
Opracowała: P. M. Szabłowska