s14 konks14 DODR1s14 PLEK1s14 KAL1s14 REK1s14 EDUNET1s14 KO1

1_1  

Drodzy Państwo!

Ruszyła  akcja "MIKOŁAJ DLA SIEROT WOJENNYCH NA UKRAINIE”.

Wspólnie z fundacją Zielona przystań i Seniorami z naszej dzielnicy zachęcamy do wzięcia udziału w akcji mającej na celu pomoc dzieciom doznających straszliwych skutków wojny.

1_13  

Więcej zdjęć w galerii.

 

28 listopada 2022 r. grupa uczniów z klas 8a, 8b i 8 d zrealizowała w terenie zajęcia historyczne nt. "Wielokulturowa Małopolska". Wyznaczone zostały trzy punkty na trasie: synagoga w Bobowej, kościół w Krużlowej i cerkiew w Kwiatoniu. Uczniowie poznawali mniejszości narodowe, etniczne i wyznaniowe w Małopolsce. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła P. A. Kopeć - Wilk. Ponadto nad bezpieczeństwem uczniów czuwały P. J. Żeleźnik i P. K. Kołosowska.

1_1  

Czas biegnie bardzo szybko i ciągle  cierpimy na jego brak…A gdyby tak zwolnić i wysłać w świat odrobinę dobra?
Korzystając ze Świątecznych Kartek Bożonarodzeniowych jest to możliwe...

W tym roku, nasza szkoła kolejny już raz wzięła udział w kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Koszt kartki (różne wzory) i koperty to 3zł. Dochód z ich sprzedaży inwestujemy w pomoc chorym i niepełnosprawnym, objętych opieką programu Chcepomagac.org. Zapraszamy Wszystkich do właczenia się do akcji. Akcję koordynuje Samorząd Szkolny.

1_2  

Więcej zdjęć w galerii.

 

24.11 bieżącego roku odbyło się spotkanie w ramach akcji "Poznaj swego rekrutera". Uczniowie klas ósmych zostali zapoznani z różnymi formami ochotniczej służby wojskowej.

1_45  

Więcej zdjęć w galerii.

 

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze…”„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze…”


Wigilia świętego Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od  dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Chłopcy spotykali się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny, czyli  24 listopada. Jednak z czasem katarzynki uległy zapomnieniu. Obecnie obrzędy są połączone i obchodzone jako tradycyjne andrzejki. Stały się też idealnym pretekstem do spędzenia czasu w gronie kolegów i koleżanek. 

1_19  

Więcej zdjęć w galerii.

 

"Ten świat potrzebuje nowego rodzaju armii - armii życzliwości."


Idea świętowania Dnia Życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1973 roku jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem. To święto w Polsce znane jest jako Światowy Dzień Życzliwości i obchodzone jest  21 listopada.

1_2  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W bieżącym tygodniu uczniowe klas 5a, 5b i 5 c wykonywali w ramach zajęć z przyrody model 3D komórki roślinnej i zwierzęcej. Wcześniej z P. Grabowską na zajęciach dokładnie omówili ich budowę.

WhatsApp Image 2022 11 16 at 21.52.28z1111  

Akcja pomocowa dla Ukrainy - Tarnopol pilnie potrzebuje odblasków.

Szczegóły akcji znajdują się na plakacie poniżej.

 

 

 

WhatsApp Image 2022 11 16 at 21.52.59x  

21 listopada będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. To okazja, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto walczyć o to, by relacje między uczniami były nie tylko poprawne, ale nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią! Bądzmy życzliwi tego dnia! Ubierzmy się na żółto i świętujmy!

WhatsApp Image 2022 11 15 at 15.04.57mm  

W dniu 15.11.2022r. odbyły się Mistrzostwa Tarnowa w Drużynowym Tenisie Stołowym w ramach Igrzysk Dzieci w kategorii dziewcząt drużyna naszej szkoły w składzie:  Wiktoria Olesińska z Partycją Witek zajęły II miejsce oraz  drużyna w kategorii chłopców w składzie: Aleksander Krakowski i Igor Łoś po bardzo zaciętej i pasjonującej walce zajęła również II miejsce i oba zespoły awansowały do etapu rejonowego, który odbędzie się w nowym roku.       

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej również II miejsce zajęli Bryg Kamil i Surman Wiktor wśród chłopców, a wśród dziewcząt Blanka Zając i Olesinska Izabela.                 

Życzymy powodzenia!!
 

1_6  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Spontaniczna inscenizacja walk armii rosyjskiej z oddziałem polskim w czasie powstania listopadowego na podstawie tekstu A. Mickiewicza "Reduta Ordona" w klasie 8b. Rolę generała odegrał Szymon, cara - Kamila, Ordona - Oliwka, kula to Kacper, armaty - Filip i Grzesiu, żołnierz - Zuzia, a adiutant - pani Tomasik. Walka była zacięta. Choć formalnie zwyciężyli Rosjanie, moralne zwycięstwo było po stronie Polski. Wszystkie "naboje" były ekologiczne i uprzątnięto je po walce.

17 listopada 2022 r. odbędą się konsultacje z rodzicami uczniów kl. IV-VIII. Nauczyciele pełnią dyżur od godz. 17.00 do 18.00. 

Przydział sal:

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

11.11.22r. - w rocznicę Odzyskania Niepodległości - Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w miejskich obchodach tego Święta.

man g554a45b35 1920  

 

Ósmoklasisto!

Zachęcamy do zapoznawania się na bieżąco z informacjami umieszczonymi na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/  oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie http://www.oke.krakow.pl/inf/article.php?story=20220819120700852 odnośnie egzaminów ósmoklasisty.

 

11 listopada1 1

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W dniu 10.11.22r. nasza społeczność szkolna świętowała wspólnie Dzień Niepodległości. Uroczystą Akademię z tej okazji przygotowała klasa 8d.