s14 konks14 DODR1s14 PLEK1s14 KAL1s14 REK1s14 EDUNET1s14 KO1

Banner 1920X1080  

Szanowni Państwo!
Trwa realizacja programu Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla ucznia”, w ramach którego każdy czwartoklasista w Polsce otrzyma bezpłatnie laptopa – sprzęt do codziennego użytku i edukacji. Poniżej publikujemy materiały, które odpowiedzą na pytania związane z realizacją programu. 

Pliki do pobrania:
Pobierz plik (Pytania i odpowiedzi_Rodzice.pdf)Pytania i odpowiedzi - Rodzice[ ][ ]

4b miło spędziła dzień na terenie "Rogatego Rancza" obok Rezerwatu Debrza. Gry i zabawy, kontakt ze zwierzętami, rywalizacja sportowa, poszukiwanie skarbu, wata cukrowa, popcorn, to atrakcje, które umiliły im pobyt.

15.09.23r. nasi najmłodsi uczniowie - pierwszoklasiści uczestniczyli w spotkaniu z Panią Policjantką i policyjną Mrówką dotyczącym bezpieczeństwa na drodze. Uczyli się jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

Dnia 15.09.2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 aktywnie włączyli się w akcję „Sprzątanie Świata”, która tego roku przebiegała pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Akcja polegała na zbieraniu porzuconych odpadów i przekazaniu ich na bezpieczne wysypisko lub do powtórnego wykorzystania. „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce wydarzenie odbywa się po raz 30.

374739492 780828893840127 9157114524974973349 nm  

Już po raz drugi bierzemy udział w projekcie Lidla - Szkoły Pełne Talentów. Pomóż nam zbierać talenciaki dla naszej placówki, a my wymienimy je na atrakcyjne wyposażenie szkolne.

 

 

 

osma www 168  

Drodzy Rodzice, Szanowni Ósmoklasiści i Maturzyści!

Wierzymy, że edukacja jest kluczem do przyszłości. Dlatego z entuzjazmem prezentujemy Wam wyjątkową ofertę kursów, które mogą pomóc w osiągnięciu najlepszych wyników na egzaminie ósmoklasisty oraz maturze.

Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się dnia 4 września 2023 r.:

  • godz. 9.00 - Msza Św. w Kościele Parafialnym w Krzyżu,
  • ok. godz. 10.00 - spotkanie z wychowawcami w klasach według grafiku.

Uczniowie klas pierwszych bezpośrednio po Mszy Św. przechodzą na salę gimnastyczną na spotkanie z Dyrektorem Szkoły, a po zakończeniu spotkania udają się do wyznaczonych sal.

 

Przydział sal na rozpoczęcie roku szkolnego  2023/24

ulotkaomdlenia1024 1v  

Zachęcamy do obejrzenia ulotki przygotowanej przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów, czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń. 

 

 

 

 

Informujemy, że w dniu 6 lipca (czwartek) o godz. 12.00 będą wydawane zaświadczenia Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie z wynikiem egzaminu ósmoklasisty.

Prosimy uczniów o przybycie w tym terminie. 

Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2023/2024

1_22  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W dniach 26.06.2023 – 07.07.2023 w naszej szkole odbywa się półkolonia letnia. Zainteresowane osoby zapraszamy do śledzenia galerii zdjęć.

2_3  

Więcej zdjęć w galerii.

 

23 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2022/23. Wszystkim gratulujemy sukcesów i życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

1_8  

Więcej zdjęć w galerii.

 

22 czerwca pożegnaliśmy naszych kolejnych absolwentów - tym razem uczących się w aż czterech klasach ósmych. Po odtańczeniu POLONEZA uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, wręczone zostały dyplomy, a rodzicom listy gratulacyjne. Szczególnie wyróżnieni zostali:

camera 1125874 1280  

 
22 czerwca w siedzibie PTTK w Tarnowie rozstrzygnięto Konkurs Fotograficzno-Krajoznawczy "Zabytki Ziemi Tarnowskiej". Miło nam poinformować, że Aleksy Jarmuła z kl. 8d zajął I miejsce za zdjęcie przedstawiające Strażnicę kolejową nad Białą w Tarnowie, natomiast Daria Marcinkiewicz z kl. 8a - II miejsce za zdjęcie przedstawiające chrzcielnicę późnorenesansową z kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Otfinowie.
Dodatkowo Aleksy otrzymał wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
Gratulujemy!
1_3  

Więcej zdjęć w galerii.

 

22 czerwca odbył się apel podsumowujący wyniki  osiągnięć uczniów klas I-VII w szkolnych i pozaszkolnych konkursach i zawodach sportowych w roku szkolnym 2022/23. Były dyplomy, nagrody, gratulacje z rąk Dyrekcji oraz życzenia dalszych sukcesów. Ostatnim punktem spotkania była prelekcja nt. bezpieczeństwa w czasie wakacji, którą poprowadziła Pani Anna Piotrowska.

1_3  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Piotr Głowacki, uczeń klasy 2a znalazł się w gronie laureatów XXXII Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Wysoką lokatę - wyróżnienie, zdobył także uczeń klasy 2a Karol Blacha. Gratulacje!