PRZEŁĄCZ WIDOK  
<ARTYKUŁY>  s14 O1 <<<LISTA>>>

 

 

WhatsApp Image 2023 10 31 at 22.22.48 1  

Uczennice z klasy 2a znowu na podium. Dziewczynki zdobyły 1 miejsce w  Pucharze Polski Cheerleaders w Busko Zdroju.

Serdecznie gratulujemy!

camera 1125874 1280  

 
22 czerwca w siedzibie PTTK w Tarnowie rozstrzygnięto Konkurs Fotograficzno-Krajoznawczy "Zabytki Ziemi Tarnowskiej". Miło nam poinformować, że Aleksy Jarmuła z kl. 8d zajął I miejsce za zdjęcie przedstawiające Strażnicę kolejową nad Białą w Tarnowie, natomiast Daria Marcinkiewicz z kl. 8a - II miejsce za zdjęcie przedstawiające chrzcielnicę późnorenesansową z kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Otfinowie.
Dodatkowo Aleksy otrzymał wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
Gratulujemy!
1_3  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Piotr Głowacki, uczeń klasy 2a znalazł się w gronie laureatów XXXII Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Wysoką lokatę - wyróżnienie, zdobył także uczeń klasy 2a Karol Blacha. Gratulacje!

1_4  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w dniu dzisiejszym z rąk Prezydenta Miasta Tarnowa, Romana Ciepieli, tytuł Prymusa otrzymała Gabriella Segesdy, uczennica klasy 8 d. Gabrysi bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W dniu 19.06.2023 odbyło się podsumowanie Międzyszkolnej Tarnowskiej Ligii Strzeleckiej. Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce drużynowo uzyskując 3518 pkt. Natomiast indywidualnie I miejsce Zofia Cyganik i Krzysztof Szumowicz, III miejsce Julia Stańczyk i Grzegorz Kiwior w kat.PP. Krzysztof Spòlnik II miejsce w kat.KP.

1_3  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Uczeń klasy 1a Wiktor Wojcieszko zajął  I miejsce w konkursie "MALOWANA CHATA" w kategorii dziecięcej i młodzieżowej organizowanym przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Serdecznie gratulujemy!

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Z wielką radością informujemy, że po raz kolejny uczennice klasy 1a - Maja i Julia Pędrak oraz Izabela Toczek  wspięly się na wyżyny i zajęły pierwsze miejsce w Grand Prix Polski Cheerleaders w Tyczynie.

Natomiast uczennica klasy 3a - Lenka Pędrak zajęła takze 1 miejsce w Międzynarodowym Turnieju CHEERMANIA w Zabrzu oraz w Grand Prix Polski Cheerleaders w Tyczynie.
Serdecznie gratulujemy!

1_3  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W dniu 13.06.2023r. przeprowadzony został w naszej szkole konkurs na najzdrowsze śniadanie. Pod uwagę brane była wiedza, wartości odżywcze, estetyka pracy. I miejsce zajęła Daria Marcinkiewicz z kl. 8a oraz Kacper Mróz i Wiktor Surman z kl. 8b. II miejsce Natalia Kołodziej z kl. 8b i III miejsce Aleksander Stus i Krzysztof Spólnik z kl. 8a. Gratulujemy!

07.06.2023r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o Australii i Oceanii dla uczniów klas ósmych. Wyniki przedstawiają się następująco:
I m. zajęła Julia Gondek z kl. 8b
II m. Adrian Kuta z kl. 8d
III m. Szymon Tabor z kl. 8a
Wyróżnienie otrzymał Szymon Gargaś z kl. 8d. Wszystkim gratulujemy!
1_2  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Miło nam poinformować, że w gronie tegorocznych finalistów małopolskich konkursów znalazły się nasze uczennice: Gabriela Segesdy z kl. 8d (j. angielski) i Kamila Ludwa z kl. 8b (biologia). GRATULUJEMY!

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 
Poniżej prezentujemy wyniki świetlicowego konkursu recytatorskiego  "Przyszła wiosna...".
 
 
 
 
 
1_9  

Więcej zdjęć w galerii.

 

21 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów finalistom i laureatom konkursu matematycznego „Nie Tylko dla Orłów” organizowanego przez III LO w Tarnowie dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs składał się z dóch etapów: I etap 2 grudnia 2022 r., II - 17 marca 2023 r. Zakres wymagań konkursu obejmował zagadnienia podstawy programowej z matematyki na poziomie rozszerzającym oraz zawierał wybrane zagadnienia dodatkowe wykraczające poza program szkoły podstawowej. Świetnie spisała się trójka naszych uczniów z klasy 8b, uzyskująć wysokie miejsca. Kacper Mróz zdobył tytuł laureata, a Wiktor Surman i Kacper Breński tytuł finalisty. Do konkursu przygotowywała ich Pani Alicja Pawlak. Serdecznie gratulujemy osiągnięć!

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W szkolnym konkursie wiedzy "Wielcy polscy naukowcy  - Wróblewski i Olszewski" pierwsze miejscy zajęły Oliwia Kozak z klasy 8b oraz Zuzanna Zając z klasy 8c. Zwycięzcom i wszystkim pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy!

1_2  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Dnia 19 kwietnia br. chętni uczniowie klas 8 wzięli udział w Szkolnym Konkursie z Języka Hiszpańskiego „Estudiamos español para conocer el mundo” – „Uczymy się języka hiszpańskiego, aby poznać świat”. Uczniowie wykazali się znajomością  gramatyki i słownictwa poznanego w klasie 7 i 8 oraz wiedzą na temat kultury, cywilizacji oraz geografii  Hiszpanii i krajów Ameryki Południowej (wybrane zagadnienia i ciekawostki).

1_2  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Drużyna dziewcząt wspaniale zaprezentowała się na Rejonowych Mistrzostwach w mini siatkówce, które odbyły się w Gromniku. W drodze po medal pokonały drużynę z Czchowa i z Szczucina. O złoty medal przegrały z zespołem z Szynwałdu.

Skład drużyny: Laura Rzeszutko, Lena Wilczyńska, Karolina Szewczyk, Izabela Gołąb, Nadia Kowalczyk, Lena Kowalczyk, Daria Zawadzka, Jasmina Bruner, Julia ligęsa.
Gratulujemy zawodniczkom!
1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Oliwia Mróz zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Świat widziany przez niebieskie okulary - wszystkie odcienie błękitu" organizowanym w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Serdecznie gratulujemy!

 
1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

9 - Tryńcza 2023. W kategorii trójki dziewczyn startowało 29 zespołów. III miejsce zajęły: Lena Wąż, Maja Gębala 🥉 Gratulujemy!!!

1_7  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Julka Bukowska zajęła I miejsce w ekologicznym Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez: Urząd Gminy Lisia Góra, Szkoła Podstawowa w Śmignie, MCDN. Patronat honorowy konkursu: Prezydent Miasta Tarnowa, Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Tarnowski. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymały Eliza Abaskin i Iza Alexsiewicz z kl 4 a, natomiast wyróżnienie w kategorii "Stroje Ekologiczne": Bartek Kuta, Oskar Nowak i Misia Taraszka z kl.5c.

Opiekun konkursu I. Grabowska

1_2  

Więcej zdjęć w galerii.

 

30 marca dwoje uczniów naszej szkoły Szymon Brodowski z 8b i Szymon Liszka z 8a wzięli udział w konkursie z Wiedzy o Społeczeństwie dotyczącym Unii Europejskiej w ramach XVI Forum Europejskiego Szkół Ziemii Tarnowskiej. Dodatkowo mieli oni możliwość wysłuchania prelekcji na temat europejskiego programu Erasmus Plus. Szymon Brodowski napisał test konkursowy najlepiej ze wszystkich uczestników z klas ósmych zdobywajac pierwsze miejsce, upominki oraz nagrodę główną - wycieczkę do Brukseli. Serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że sukces Szymona będzie motywacją dla przyszłej klasy 8 do wzięcia udziału w tym konkursie za rok.

1_1  
źródło: https://zsme.tarnow.pl

W dniu 29.03.2023 r. w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Tarnowie odbył się Międzyszkolny Konkurs dotyczący literatury fantasy pt. „I ty możesz zostać herosem”, w którym nasi uczniowie wzięli udział. Natalia Kołodziej zdobyła I miejsce w konkursie czytelniczym w kategorii "szkoły podstawowe". Gratulujemy!

Więcej informacji: https://zsme.tarnow.pl/wp/miedzyszkolny-konkurs-czytelniczy/