1_1  

Więcej zdjęć w galerii.

 

Nasza szkoła  kolejny już rok uczestniczy  w ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. W poprzednich edycjach kampanii wzięło udział kilka tysięcy szkół z Polski i zagranicy, których uczniowie wysłali ponad 3 miliony kartek do swoich bliskich oraz osób samotnych i potrzebujących.  Nasi uczniowie także wysłali kartki własnoręcznie ozdobione do potrzebujących z naszej okolicy-m.in.do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Szpitalnej i  do Domu Pomocy Społecznej Hostel przy ul. Modrzejewskiej w Krzyżu.

Wspólnie  z @Fundacją Dbam o Mój Zasięg  promujemy ideę pisania kartek i dbania o relacje poprzez udostępnianie informacji o kampanii oraz spotu świątecznego, który znajdziecie Państwo poniżej. https://www.facebook.com/dbamomojzasieg/videos/441026563242277/

Zachęcamy także do udziału w konkursie – zaprojektuj i wykonaj kartkę świąteczną. Wczytaj się dokładnie w  Regulamin znajdujący się tutaj REGULAMIN – KONKURS INDYWIDUALNY – KARTKA ŚWIĄTECZNA.
https://idaswieta.com/wp-content/uploads/2022/08/2022_IDASWIETA_konkurs_indywidualny.pdf

Na koniec ciekawostka😊 Czy wiesz, że…

  • 3 grudnia 1992 roku brytyjski inżynier Neil Papworth wysłał pierwszą w historii krótką wiadomość tekstową. SMS o treści „Merry Christmas”. Otrzymał ją dyrektor spółki Vodafone Richard Jarvis. Nie mógł jednak odesłać równie miłej wiadomości zwrotnej, ponieważ w 1992 roku komórki nie posiadały jeszcze klawiatur, a sam nadawca pierwszego sms’a wysłał wiadomość z komputera stacjonarnego.
  • Pojedyncza wiadomość sms ograniczona jest do 160 znaków nieprzypadkowo. Fiedhelm Hillebrand przeprowadził analizę, w której udowodnił, że jest to w znaczący sposób podyktowane przez głęboko zakorzenione ludzkie przyzwyczajenie, zgodne z tradycyjną formą podtrzymywania więzi. Cóż to za badania przeprowadził Hillebrand? Przejrzał stosy pocztówek, na których jak się okazało w większości przypadków znalazło się około 150 znaków.