7.11.2017r. klasa III b i IIId wyruszyła na wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego.

W Baranowie Sandomierskim uczestniczyliśmy w warsztatach z savoir - vivre, które dotyczyły odpowiedniego zachowania się przy stole. Teraz już wiemy jak układać nóż i widelec kiedy skończymy jedzenie, a jak, kiedy nie chcemy aby kelner zabrał nam posiłek. Dowiedzieliśmy się jak dekorować stół, pięknie składać serwetkę. Poznane umiejętności mogliśmy wykorzystać podczas podanego nam obiadu.

 Prowadząca zadała nam zadanie domowe - wykonać dekorację stołu, oraz zrobić zdjęcie i wysłać wychowawcy. Za w/w zadanie otrzymamy uwagę pozytywną z zachowania, może ocenę bdb z plastyki i............może?? coś pozytywnego z matematyki. Pani Ślusarczyk obiecała nam coś miłego (mamy nadzieję, że to nie będzie kartkówka :().

Następnym punktem wycieczki był zamek rodziny Tarnowskich w Dzikowie. Szczególnie nam bliski, bo związany z naszym miastem. Obejżeliśmy piękną wystawę poświęconą Stanisławowi Tarnowskiemu - rektorowi UJ, liczne pamiątki, dzieła sztuki, trofea myśliwskie. Zachęcamy was do odwiedzenia tej posiadłości i poznania przy okazji również historii  naszego miasta, która mocno związana jest z tą rodziną.

Ostatni najważniejszy punkt wycieczki:) mack donald. Tu nie obowiązywały poznane przez nas zasady dobrego zachowania się przy stole. No bo jak elegancko jeść hamburgera, sztućców też nam nie podano:)

Wycieczka była super, dziękujemy opiekunom.

Podczas wycieczki opiekowali się nami pani Anna Piotrowska, p. Grażyna Stańczyk i p. Barbara Ślusarczyk.

 

Pomimo nie najlepszej aury uczniowie klasy III B we wtorkowe popołudnie razem z wychowawcą zrobili sobie krótki oddech od lekcji i świetnie bawili się przy ognisku. Tradycyjne "święto pieczonego ziemniaka" uczcili tańcami, śpiewem i zabawą.