11-11_8
 Więcej zdjęć w galerii.

Dzisiaj w naszej szkole odbył się uroczysty KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH dla uczniów klas 1-5 oraz zaproszonych przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 15 i Punktu Przedszkolnego "Przedszkolinek" w Tarnowie. Kilkanaście pieśni o tematyce patriotycznej przygotowanych i zaprezentowanych zostało przez uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych. Wręczone zostały również nagrody i dyplomy za udział w konkursach zorganizowanych przez naszą szkołę z okazji wyjątkowej, bo SETNEJ rocznicy odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI. Podsumowany został udział uczniów w szkolnym projekcie STULECIE NIEPODLEGŁEJ. 

Uczestnicy koncertu:

 1. „Złota trąbka” - Zuchy pod opieką p. A. Sitarz
 2. „Jak długo na Wawelu” – B. Kuta (1c)
 3. „Krakowiak Kościuszki” – J. Brunner, M. Dobrowolski (2c)
 4. „Warszawianka” – P. Skrężyna (5c)
 5. Wiązanka tańców ludowych – grupa uczniów pod opieką p. I. Grabowskiej
 6. „Serce w plecaku” – kl. 4 i p. A. Piotrowska
 7. „Przybyli ułani” – A. Breński (5b)
 8. „Piechota” – B. Drwal, T. Jaworski, H. Wrona (3cg)
 9. „Siekiera, motyka” – kl. 4b i p. D. Plichta
 10. „Gdzie są chłopcy” – P. Kolak (6b)
 11. „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” – N. Grochola (7a)
 12. „Ojczyzna” – D. Gromniak (5c)

                   Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności. Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć – mówił nasz Wielki Rodak święty Jan Paweł IIPomni tych słów a także historii naszego kraju dokładamy starań, by każdy kolejny dzień był świadectwem naszej troski o Ojczyznę. Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze dla niej żyć.