08_11
 Więcej zdjęć w galerii.

               KONCERT "STULECIE NIEPODLEGŁEJ" - 08.11.2018

"Spotykamy się dzisiaj w murach naszej szkoły, której początki istnienia przypadły na czasy rozbiorów.  Przez kilka pokoleń pozostawała ona dla okolicznych mieszkańców ostoją polskości, kształtując swych wychowanków na patriotów gotowych oddać życie w walce o wolną Polskę". 

        W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się uroczysty KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH "STULECIE NIEPODLEGŁEJ" dla uczniów klas 6,7,8,i 3 gimnazjalnych oraz zaproszonych gości. Dwadzieścia pieśni o tematyce patriotycznej przygotowanych i zaprezentowanych zostało przez uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych, oraz nauczycieli i absolwentów. Wręczone zostały również uczniom nagrody i dyplomy za udział w konkursach zorganizowanych przez naszą szkołę z okazji SETNEJ rocznicy odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI. Podsumowany został szkolny projekt STULECIE NIEPODLEGŁEJ. Pani dyr. Jadwiga Jachym podkreśliła szczególne zaangażowanie całej społeczności szkolej w realizowane konkursy, dekoracje oraz liczne przedsięwzięcia np. wycieczki tematyczne klas z wychowawcami po Tarnowie, wyjazd "Szlakiem cmentarzy I wojny", lekcje wychowawcze poświęcone tematyce "Tarnów - pierwszy Niepodległy" i inne.

"Niech patriotyczna pieśń, która kształtowała historyczną świadomość pokoleń Polaków, stanie się bohaterką dzisiejszej uroczystości, niech zachęca do refleksji i zadumy nad dziejami naszej ziemi ojczystej, wyzwala w nas szczęście i radość z odzyskanej wolności".

Uczestnicy:

 1. „Krakowiak Kościuszki” – J. Brunner, M. Dobrowolski (2c)
 2. „Marsz, marsz Polonia” – M. Hajduk, N. Radziszewska, S. Natkaniec (3cg)
 3. „Dręczy lud biedny” – p. E. Tomasik
 4. „Serce w plecaku” – kl. 4c i p. A. Piotrowska
 5. Wiązanka tańców ludowych w wykonaniu uczniów kl. 2- p. I. Grabowska
 6. „Legiony” – ks. T. Wroński
 7. „Przybyli ułani” – A. Breński (5b),
 8. „Piechota” – B. Drwal, T. Jaworski, B. Kocik, H. Wrona (3cg)
 9. „Rozkwitały pąki” – L. Sawczak i W. Żeleźnik (8c), J. Małek i N. Grabczyńska (3ag), B. Basta (7a) oraz p. A. Misiaszek i p. B. Piwowarczyk
 10. „O mój rozmarynie” – J. Kiełbasa, S. Natkaniec, J. Boda (3cg)
 11. „Siekiera, motyka” – kl. 4b i p. D. Plichta
 12. „Pałacyk Michla” – J. Kiełbasa, W. Sówka (3cg, 3bg), p. A. Kopeć - Wilk
 13. „Warszawskie dzieci” – O. Iskrzak (6c)
 14. „Czerwone maki” – A. Pikul (3bg)
 15. „Biały Krzyż” – J. Szułakiewicz (8b) i A. Zagrodnik (absolwentka)
 16. „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” – J. Talarczyk ( 7a)
 17. „Żeby Polska” – N. Grochola (6c)
 18. „Gdzie są chłopcy” – P. Kolak (6b)
 19. „Ojczyzna” – D. Gromniak (5c)
 20. „Wolność” – G. Nawój (absolwentka)