1_1
 Więcej zdjęć w galerii

W dniu 24 października 57 pierwszoklasistów zostało pasowanych na uczniów naszej szkoły.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się po okiem wychowawczyń od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

Ślubowanie odbyło się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Uczniowie pięknie prezentowali się w strojach galowych. W uroczystości uczestniczyła Pani Dyrektor Jadwiga Jachym, Pani Wicedyrektor Alicja Pawlak, rodzice i rodzina uczniów oraz reprezentanci uczniów ze starszych klas.

Pierwszoklasiści  zaprezentowali swoje programy artystyczne. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Ślubuję być dobrym Polakiem.

Dbać o dobre  imię szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

Jak dla niej pracować kiedy urosnę.

Będę starać się być dobrym uczniem.               

Następnie dzieci zostały pasowane  przez Panią Dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Tarnowie przy pomocy symbolicznego pióra. Koleżanki z klasy siódmej powitały pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie i zaoferowały swą pomoc w razie trudności. Wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy, a rodzice niespodziankę w postaci rożków obfitości ze słodyczami.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Opracowała: Marzena Bizacka

Fotografia: Zbigniew Walkowicz