1_12  

Więcej zdjęć w galerii.

 

6.12.2022r. klasy IIa i IIb udały się na wycieczkę do Kopalni Soli "Wieliczka" w Bochni, gdzie nastapiło również spotkanie ze Św. Mikołajem.

1_4  

Więcej zdjęć w galerii.

 

W dniu 29.10.22r. klasa 2b z Panią Lucyną i Panią Beatą brały udział w warsztatach pt: "Opowiesci o chlebie" zorganizowanych w Wierzchosławicach. Na koniec warsztatów uczniowie wykonali aniołki ze słomy.

1_6  

Więcej zdjęć w galerii.

 

30 września klasa 3 B wybrała się w podróż do zamku w Nowym Wiśniczu. Czekało na nas zwiedzanie zamku i warsztaty alchemiczne. Moglibyśmy też dzięki specjalnym okularom podziwiać zamek z lotu nietoperza. Mimo deszczowej pogody bawiliśmy się świetnie.

1_5  

Więcej zdjęć w galerii.

 

6 grudnia klasa 1a miała okazję bawić się w 'Kulce". Zabowom towarzyszyło wiele śmiechu i radości. W ich trakcie spotkała dzieci miła niespodzianka - otrzymały prezenty od Świętego Mikołaja.

DZIĘKUJEMY 🧑‍🎄🤶🎅
1_1  

Więcej zdjęć w galerii.  

 

6 grudnia klasa 1a miała okazję bawić się w 'Kulce". Zabowom towarzyszyło wiele śmiechu i radości. W ich trakcie spotkała dzieci miła niespodzianka - otrzymały prezenty od Świętego Mikołaja.

DZIĘKUJEMY 🧑‍🎄🤶🎅
1_1  

Więcej zdjęć w galerii.  

 

6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj 🎅🏽Sprawil dużo radości dzieciom z klasy II B. Dziękujemy Ci Święty Mikołaju ❤️.

1_2  

Więcej zdjęć w galerii.  

 

Wróżby, konkursy, tańce, wspaniały poczęstunek – dużo radości, uśmiechu i świetnej zabawy. Takie chwile na długo pozostaną w pamięci uczniów klasy II b.

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.  

 

Klasa II b w Światowym Dniu Pluszowego Misia uczestniczyła w ciekawych warsztatach w Galerii Panorama. Każdy własnoręcznie wykonał swojego kochanego misiaczka.

1_1  

Więcej zdjęć w galerii.  

 

Nasi pierwszoklasiści otrzymali dzisiaj Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem MEN. Kampania ma na celu zaprosić uczniów do czytania samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych. Gorąco do tego zachęcamy i życzymy naszym najmłodszym uczniom wielu pięknych chwil spędzonych na czytaniu książek

2_3  

Więcej zdjęć w galerii.  

 

"Jak dobrze jest gdy przyjaźń łączy ludzi, każdy dzień inaczej się toczy".

 

Drugoklasiści i trzecioklasiści wspólnie spędzają czas w Jodłówce Tuchowskiej: bawią się, tańczą, spacerują, uczą, grają, rozrabiają, śmieją i cieszą się  jesiennym wyjazdem.

 
1_2
Więcej zdjęć w galerii.
28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Uczniowie klasy II B podjęli w tym dniu różne działania, które miały na celu uświadomienie jaki dobry wpływ na nasze zdrowie mają te pyszne owoce z polskich sadów. Dzieci uczciły ten dzień przepysznymi szarlotkami, które upiekły mamusie.  
Dziękujemy Mamusiom za wspaniałe wypieki ❤️
1_3

Więcej zdjęć w galerii. 

Kaligrafia przy użyciu gęsiego pióra, to było nie lada wyzwanie.  Przekonali się o tym dzisiaj uczniowie klasy II B uczestnicząc w warsztatach "Wspomnienia ze szkolnej  ławy" w Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach. Fajnie było usiąść w starych drewnianych ławach, posłuchać ciekawych opowieści i wykonać samodzielnie własną ozdobną okładkę do pamiętnika.

1_3
 Więcej zdjęć w galerii.
23 stycznia uczniowie klasy III C kolejny raz reprezentowali naszą szkołę na XII Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "GORE GWIAZDA JEZUSOWI". Dwie solistki i dwa zespoły przygotowane przez wychowawczynię panią Małgorzatę Szabłowską zaprezentowali wesołe pastorałki. Solistka Jasmina i chłopięcy Zespół Kolędniczy radośnie wyśpiewali sobie tytuły Laureatów w dwóch różnych kategoriach: soliści i zespoły.  Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, zdobyły nowe, ciekawe doświadczenia. 

 

Opracowała: P. M. Szabłowska

 

 

1_7
 Więcej zdjęć w galerii.
Uczniowie klasy I a i klas III a, b, c pod opieką wychowawców przebywali na dwudniowym wyjeździe w Jodłówce Tuchowskiej. Bardzo aktywnie spędzili czas na zabawach integracyjnych, grach zespołowych, spacerach, warsztatach.

Dzieci zżyły się z sobą i zdały egzamin z samodzielności na 100%. Ten wyjazd na długo pozostanie w ich sercach i w pamięci.

Opracowała: P. M. Szabłowska

 swiety mikolaj w kostiumie niosacym worek 1262 15966              
 
„Święty Mikołaju, Święty Mikołaju
dzieci cię kochają, czy ty wiesz?
A Święty Mikołaj, a Święty Mikołaj
do dzieci zawołał : Ja was też!”
 
 
Nasi Milusińscy, czekając z niecierpliwością na upominki, rysowali w programie graficznym Paint Mikołaja. Efekty ich pracy są zachwycające.
Fotogalerię prac uczniów kl. Ib można obejrzeć tutaj.
1_1
 Więcej zdjęć w galerii.
Klasa III C uczestniczyła w dynamicznej lekcji wf prowadzonej przez trenera w klubie UNIT 37. Dzieci wróciły zmęczone ale zadowolone.
 
 
Opracowała: P. M. Szabłowska

31 stycznia w Zespole Szkół Sportowych podczas XI Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Gore gwiazda Jezusowi” uczniowie klasy II C zaprezentowali dwie wesołe pastorałki. Wracali do szkoli dumni i szczęśliwi.

Uczennica – Liliana Tyka uzyskała tytuł Laureata w kategorii Soliści.

„W Krainie Orła Białego” – taki tytuł nosił konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III zorganizowany przez panie Martę Radoń i Renatę Kolbusz.  Piękne, patriotyczne wiersze o Ojczyźnie uświetniły obchody Święta Niepodległości w naszej szkole. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a zwycięzcy książki o historii Polski.

Igor Łoś - 3 miejsce drużynowo w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Żaków - Skawina 11.11.2018 r. Gratulujemy!!!

6 grudnia naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj. 

IMG 20181208 WA0000 001

1_2
 Więcej zdjęć w galerii.

W miesiącu listopadzie klasy I-III odwiedziły Muzeum im. Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.

W pierwszej części na bazie eksponatów i prezentacji multimedialnej uczestnicy zostali zapoznani z dawnymi obyczajami, które panowały na małopolskiej wsi na początku XX wieku oraz przyśpiewkami ludowymi, które towarzyszyły obrzędom chrzcin, uroczystościom weselnym, wyskubkom. Następnie dzieci odkryły co mieściła skrzynia posagowa bogatej panny wydawanej za mąż oraz jak przygotowywano dziecko do chrztu. Po wysłuchaniu fragmentów wspomnień Wincentego Witosa uczniowie porównywali obrzędy dawne i dzisiejsze. Kolejnym punktem było darcie pierza, któremu towarzyszyły przyśpiewki ludowe m.in.: Leciały gąseczki, Miała baba koguta, W moim ogródeczku, Głęboka studzienka

Na zakończenie każdy uczestnik samodzielnie ozdobił drewnianą skrzyneczkę na rodzinne pamiątki i zabrał ją do domu (skrzyneczka była nawiązaniem do zwyczaju gromadzenia rzeczy w malowanej skrzyni).

Test zaczerpnięty ze stron internetowej Muzeum Okręgowego w Tarnowie z drobnymi modyfikacjami (M. Bizacka).

flaga   W ramach obchodów Stulecia Niepodległej w klasach I-III został przeprowadzony konkurs plastyczny „KOCHAM POLSKĘ – 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”. Organizatorem konkursu była p. Małgorzata Szabłowska. Jego celem było propagowanie u dzieci postaw patriotycznych, kształtowanie poczucia dumy narodowej, rozwijanie zainteresowań artystycznych i wrażliwości estetycznej oraz prezentacja możliwości twórczych uczestników konkursu.

  1_1
 Więcej zdjęć w galerii.

20.10.2018 Zuchy z 17 Gromady Zuchowej Iskierki wzięły udział w Święcie Latawca i Szarej Lilijki. Spotkanie miało na celu uczczenie Niepodległej. Zuchy zwiedzały izbę pamięci, wzięły udział w konkursie biało - czerwonych latawców, ćwiczyły strzelanie i maskowanie się. Uczyły się też  od strażaków prawidłowego  zachowania  w razie niebezpieczeństwa. Spotkały się z żużlowcem Stanisławem Burzą.

  1_5
 Więcej zdjęć w galerii.

29.10.2018 r. w naszej szkole gościły zuchy z tarnowskiego hufca ZHP i wspólnie z Iskierkami brały udział w grze Patataj. Zuchy poznały historie ułanów oraz zapoznały się z okolicznościami powstania pieśni "Przybyli ułani". Uczyły się szyfrowania, rozwiązywały quiz i krzyżówkę. Mogły też pobawić się w dawne zabawy.

  1_5
 Więcej zdjęć w galerii.

26-27.10.2018 r. Zuchy  z 17 Gromady Zuchowej ISKIERKI były na biwaku z okazji 100-lecia Niepodległej. Zuchy malowały dla Polski maxi laurkę, śpiewały pieśni legionowe, uczyły się jak udzielać pierwszej pomocy oraz jak bezpiecznie i cicho poruszać się w lesie. Na cmentarzu w Łowczówku złożyły hołd poległym podczas I Wojny Światowej.

  1_1
 Więcej zdjęć w galerii

W dniu 24 października 57 pierwszoklasistów zostało pasowanych na uczniów naszej szkoły.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się po okiem wychowawczyń od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

Przechwytywanie1219 października klasa II C pod opieką pani Małgorzaty Szabłowskiej odwiedziła Auchan w ramach projektu "Kosz zdrowia”. Bohaterem tego miesiąca była dynia. Dzieci zapoznały się z różnymi gatunkami  dyni oraz ich wartościami odżywczymi. Obejrzały całą gamę niebieskich produktów z programu „Żyć lepiej”, rozwiązały zagadki, wysłuchały prelekcji na temat warzywa i degustowałyzdrową sałatkę z pestkami dyni. Na koniec otrzymały do rozwiązania krzyżówkę i małą niespodziankę.

  1_14
 Więcej zdjęć w galerii.

 

12 października 2018 r. odbyło się pasowanie na czytelnika w Bibliotece Szkolnej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

  1_1
 Więcej zdjęć w galerii.

15.10. 2018 -  w harcówce uczniowie klas 1a, 2a, 2c i 3b  spotkali się na patriotycznym śpiewograniu. Dzieci wraz z wychowawczyniami ( M. Bizacka, M. Szabłowska, A. Sitarz)  z zapałem śpiewali pieśni patriotyczne. Uczniowie poznali historię pieśni legionowych, a także mieli okazję poćwiczyć umiejętności niezbędne ułanom. Inicjatorem i koordynatorem spotkania była A. Sitarz.

  1_1
 Więcej zdjęć w galerii.

W dniu 8 października klasy 1a, 3a i 3b były na wycieczce w Szymbarku. Zwiedzaliśmy Skansen Wsi Pogórzańskiej oraz uczestniczyliśmy w warsztatach ”Skarby z ula”. Stworzyliśmy aromatyczne tabliczki z wosku pszczelego. Z kolei na warsztatach w renesansowym kasztelu rodu Gładyszów dowiedzieliśmy się z pogadanki i prezentacji multimedialnej o znaczeniu heraldyki i projektowaniu graficznym symboli. Wykonaliśmy własną tarczę herbową.

Odwiedziliśmy też cmentarz wojskowy nr 74 gdzie pomodliliśmy się za dusze poległych żołnierzy oraz zapaliliśmy znicze.

 

Opracowanie: tekst - Marzena Bizacka, zdjęcia - Marzena Bizacka, Anna Sitarz

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

DLA UCZNIÓW KLAS I – III SP NR 14 W TARNOWIE

„KOCHAM POLSKĘ – 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”

Pliki do pobrania:
Pobierz plik (SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY.pdf)SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY[ ][ ]

Nasi najmłodsi w dniu 7 września uczestniczyli w policyjnej akcji "Bezpieczna droga do szkoły".

W Dniu Dziecka Samorząd Szkolny ogłosił, że w konkursie zwyciężyła klasa I C.

W nagrodę otrzymaliśmy dwie torby pełne słodyczy oraz dyplom. Fajnie było, gdy wszyscy koledzy i koleżanki byli ubrani kolorowo. Najwięcej śmiechu mieli chłopcy, gdy trzeba było ubrać się na różowo – podeszli jednak do zadania wzorowo!

 Bartnik Sądecki

Obraz znaleziony dla: grafika pszczoły

 Klasy pierwsze I A i I B wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego w Stróżach. Atrakcją był przejazd bryczką, a także na kucyku. Odwiedziliśmy dom kózek - stajnię i karmiliśmy zwierzęta. Uczestniczyliśmy w lekcji , na ktorej dowiedzielismy się ciekawostek z życia pszczół. Wykonaliśmy rownież z wosku pszczelego świece. Na zakończenie wspólnie bawilismy się na zielonej łące. Koleżeńska rywalizacja zakończyła naszą wycieczkę. Wróciliśmy do Tarnowa wzbogaceni o nową wiedzę o życiu pszczół. 

 

 Wycieczka do Bałtowa

Obraz znaleziony dla: grafika dinozaury

Dnia 6 czerwca 2018 roku  klasa III A i III C wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w wycieczce do Bałtowa. Poznaliśmy zycie prehistorycznych zwierząt. Zwiedzaliśmy gimbusem 17 hektarowe ZOO. Karmiliśmy dziki, sarny. Wielbłądy jadły nam z ręki. Struś nie pogardził kromką chleba prosto z ręki. ZOO było super. Po drodze wstąpiliśmy zobaczyć miniatury zamków polskich. Usłyszeliśmy ciekawą historię tych budowli. Następna atrakcja to zabawy w wiosce Słowian. Tam wiedźmy straszyły nas w drewnianych korytarzach. Przeciągaliśmy linę. Kto z nas silniejszy? Wróciliśmy do Tarnowa zmęczeni ale szczęśliwi. Czekamy z utęsknieniem na następną taką wycieczkę.

 

  1_6
 Więcej zdjęć w galerii.

 

4 czerwca uczniowie z klasy 1C wraz z rodzicami i wychowawczynią panią Małgorzata Szablowską spotkali się przy grillu na boisku klubu „Iskra”, by świętować Dzień Dziecka. Najpierw był poczęstunek, a później zorganizowano gry, zabawy i niespodzianki. Pierwszoklasistom towarzyszyła radość i swoboda. Ogromną frajdę sprawiła dzieciakom wizyta żużlowców Michała Nowińskiego i Edwarda Mazura. Prezentacja motocykla, pokaz palenia gumy i opowieści zawodników o żużlu wzbudziły u dzieci większe zainteresowanie sportem.

 Pożegnalne ognisko klasy III A
 zdjęcia
 Dnia 21 czerwca 2018 roku klasa III A wraz z wychowawczynią panią Jolantą Gondek uczestniczyła w pożegnalnym ognisku na Iskrze. Braliśmy udział w zabawach integracyjnych. Dzieliliśmy się na zespoły i rozegraliśmy gry z piłką, ze skakankami. Bawiliśmy się na karuzeli. Huśtaliśmy się na huśtawkach. Rodzice przygotowali nam pyszne kiełbaski, które po wyczerpujących zabawach zjedliśmy z apetytem. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia. Nasze szczęśliwe dzieciństwo z pierwszą wychowawczynią zostało zatrzymane w kadrze. Będziemy pamiętali naszą Panią i chwile z nią spędzone. Dziękujemy za serce i wspólne trzy lata w naszej szkole.

 

 

 

 

 

 

 

 

  1_2
 Więcej zdjęć w galerii.

W konkursie „Mam talent” zorganizowanym w szkole z okazji Dnia Dziecka w kat. klas 1-3 zwyciężczyniami zostały:

  0_1
 Więcej zdjęc w galerii.

Z okazji Święta Mamy uczniowie klasy 1a zaprosili na uroczyste spotkanie ukochane Mamusie. Słowami wierszy, piosenkami oraz tańcem dzieci wyraziły Mamom swoją miłość i wdzięczność za trud wychowania i okazywane serce. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

  1_1
 Więcej zdjęć w galerii. 

Uczniowie klasy 1a, pod opieką wych. R.Kolbusz uczestniczyli 27 kwietnia  w zajęciach o zdrowym odżywianiu. Spotkanie zorganizował sklep Auchau w ramach realizacji projektu "Kosz zdrowia". Tym razem temat dotyczył kapusty i jej wartości odżywczych. Po krótkiej prelekcji, zwiedzaniu sklepu i  zgaduj- zgaduli, wszyscy mieli okazję degustować różne rodzaje surówek z kapusty. Na koniec zajęć dzieci przedstawiły pląs o kiszeniu kapusty przygotowany wcześniej przez p. Mirosławę Poradę w świetlicy szkolnej, a w zamian otrzymały słodkie upominki.​

  1_2
 Więcej zdjęć w galerii.

Dzieci z klasy 1a pod opieką wych. R. Kolbusz i p. P. Maślanki uczestniczyły w ciekawych zajęciach muzealnych w Wierzchosławicach. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o dawnej szkole i rękopisy Wincentego Witosa. Pani prowadząca wyjaśniła im, czym był kałamarz   i do czego służyło gęsie pióro.

W starych drewnianych ławkach dzieci pisały samodzielnie gęsim piórem według zasad kaligrafii. Na koniec techniką kolaż wykonały ozdobną okładkę do pamiętnika, który z radością zabrały do domu.

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

DLA UCZNIÓW KLAS I – III SP NR 14 W TARNOWIE

„KOCHAM POLSKĘ – 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”

Pliki do pobrania:
Pobierz plik (SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY.pdf)SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY[ ][ ]

1 miejsce w Mini Hip-Hopie Drużynowym  Maja Maślanka i Nikola Staszczyk ( SHIVA)  z kl.1a
GRATULACJE!!!

Nagrodzeni w kategorii klas 1-3
1.m  Karolina Szewczyk kl.1a
2 m  Lena Przywara kl.3c
3 m  Antonina Gondek kl.1a
wyróżnienie - Sławomir Stepień kl.1b

  1_11
 Więcej zdjęć w galerii.

Klasy 1a i 1b pod opieką wychowawczyń p. R.Kolbusz, p.M. Radoń oraz p. M. Porady i M. Bizackiej ​​​​zwiedziły 8 czerwca Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik". Dzieci obejrzały pasiekę i poznały historię pszczelarstwa, uczestniczyły w warsztatach, gdzie mogły samodzielnie wykonać świeczki z woskowych plastrów. Wszystkie atrakcje: zwiedzanie mini-zoo, przejażdżki konne oraz "miodowe pamiątki" dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.Wszyscy  wróciliśmy z przekonaniem "KTO MA PSZCZOŁY TEN MA ŚWIAT WESOŁY" 

 

Uczniowie klasy I C pod opieką wychowawcy p. Małgorzaty Szabłowskiej i p. Mirosławy Porady udali się na wycieczkę do Gospodarstwa Pasiecznego  ”Sądecki Bartnik” w Stróżach k/Grybowa – w miejscowości położonej na pograniczu Beskidu Sądeckiego, Beskidu Niskiego i Pogórza Ciężkowickiego. Na rozległym terenie gospodarstwa dzieci mogły obejrzeć wszystko, co dotyczy historii pszczelarstwa i hodowli pszczół – zabytkowe ule, tablice edukacyjne, sale ekspozycyjne. Odbyły przejażdżkę wozem zaprzężonym w konie, który przewiózł je po malowniczej okolicy. Następnie każde z dzieci miało okazję przejechać się na kucyku i uczestnicząc w warsztatach samodzielnie wykonać sobie na pamiątkę świeczkę. Na zakończenie był piknik i zjadanie smakołyków z plecaków oraz zabawy ruchowe integrujące zespół.

  1_7
 Więcej zdjęć w galerii

 

W ramach projektu, przez 12 miesięcy promowane są kolejno różne owoce i warzywa. Celem tego projektu jest pokazanie dzieciom i młodzieży, jak ważne jest prawidłowe, zdrowe odżywianie. Bohaterem marcowej edycji był czerwony burak. Uczniowie klasy I C pod opieką wychowawcy p. Małgorzaty Szabłowskiej gościli w sklepie Auchan. Dzieci dowiedziały się co smacznego i zdrowego można przygotować z buraków, zwiedziły sklep i zapoznały się z gamą produktów oznakowanych niebieskim logo „Żyć lepiej”. Miały też okazję wykazać się swoją wiedzą podczas zabaw i konkursów.

 

Opracowała: Małgorzata Szabłowska

  1_1
 Więcej zdjęć w galerii.

 

„Wspomnienia ze szkolnej ławy”- to tytuł warsztatów, w których uczestniczyli uczniowie klas I -III w Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach. Dzieci mogły usiąść w starych drewnianych ławach szkolnych. Dowiedziały się co to jest kaligrafia, do czego służyło kiedyś gęsie pióro, lipowy patyczek, kałamarz.Zapoznały się z dawną metodą pięknego pisania i mogły popróbować sztuki kaligrafii. Następnie zwiedziły gabinet Wincentego Witosa, w którym obejrzałyjego rękopisy. Na zakończenie samodzielnie wykonały piękną, ozdobną okładkę  pamiętnika, który może im posłużyć do zapisywania osobistych przemyśleń, wspomnień, sekretów.

Ta nietypowa lekcja kaligrafii na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych uczniów.

 

Opracowała: Małgorzata Szabłowska